Scinet.cz » Články

Téma: Radiokomunikace

Telekomunikace, Zprávy »

[ 27.5. 2010 ]
Radiokomunikace WiMAX přinesly do 27 lokalit ČR

České Radiokomunikace spustily službu WiMAX v dalším městě, tentokráte se dočkal Děčín. Vysokorychlostní bezdrátové připojení je v tuto chvíli dostupné již ve všech 27 lokalitách, které Radiokomunikace plánovaly pokrýt. O dalším rozšířování a navyšování kapacity sítí rozhodne zájem o služby.
Datové služby přes WiMAX (internetovou přípojku a telefonní VoIP linku) nově …

Telekomunikace, Zprávy »

[ 1.12. 2009 | Komentář (1) ]
WiMAX je dostupný ve 20 městech. Ode dneška patří T-Mobilu

Pomocí technologie WiMAX se k internetu mohou nově připojit také obyvatelé Písku, Tábora, Chebu, Františkových Lázní, Hradce Králové a Jablonce nad Nisou. Celkově jsou služby WiMAX Českých Radiokomunikací a VoIP přes tuto platformu dostupné kromě Prahy také v dalších 20 městech ČR. Firma to uvádí v tiskové zprávě.
„Odezva zákazníků v …

Internet, Telekomunikace »

[ 21.9. 2009 ]
T-Mobile nabízí nahé ADSL a přebírá zákazníky Radiokomunikací

Telekomunikační firmy T-Mobile a České Radiokomunikace spolu uzavřely smlouvu, na jejímž základě mobilní operátor odkupuje část podniku Radiokomunikací. Získává část nabízející maloobchodní služby, tj. pod svá křídla přebírá všechny domácí klienty ČRa. Obě firmy k tomu uvádějí následující:

T-Mobile díky převzetí maloobchodní části ČRa bude moci nabídnout fixní služby a zároveň …

Internet, Telekomunikace »

[ 29.7. 2009 ]
Další rozšíření signálu: WiMAX v Liberci, Znojmu a Pardubicích

České Radiokomunikace zahájily komerční provoz bezdrátového vysokorychlostního připojení k internetu přes WiMAX v dalších městech. Základnové stanice byly spuštěny v Liberci, Pardubicích, Znojmě a v další části Brna.
V minulých dnech Radiokomunikace službu spustily v Ostravě, Brně a Olomouci. Do konce roku chtějí signálem WiMAX pokrýt celkem 25 měst. „Vybudování zcela …

Internet, Telekomunikace, Zprávy »

[ 27.7. 2009 ]
WiMAX spuštěn v Brně, Ostravě i Olomouci

Tři velká česká města se dočkala pokrytí „bezdrátovou technologií nové generace“. WiMAX se dostal do Brna, Ostravy a Olomouce. „Tyto tři lokality se připojily k Praze, kde WiMAX úspěšně funguje již od ledna 2009. Spuštěním technologie v těchto městech začalo její celostátní rozšiřování, které bude dokončeno v závěru letošního roku …

Internet, Telekomunikace, Zprávy »

[ 3.7. 2009 ]
Připojení přes WiMAX míří do dalších 25 měst

České Radiokomunikace plánují vysokorychlostní připojení přes technologii WiMAX nabízet v dalších pětadvaceti městech České republiky. V prvních deseti lokalitách bude WiMAX spuštěn již počátkem srpna 2009.
„Úspěch služby WiMAX a zájem o její využívání v Praze nás velice těší, a proto jsme se rozhodli nabídnout tuto moderní technologii i zákazníkům v …

Telekomunikace, Zprávy »

[ 26.3. 2009 | Komentář (1) ]

České Radiokomunikace v průběhu letošního roku uvedou do provozu dalších sedm vysílačů určených pro zemské digitální vysílání. Díky tomu pokrytí digitálním signálem vzroste z 50 na 64 procent obyvatel České republiky.
První dva z nových vysílačů budou uvedeny do provozu už zítra. Půjde o jihomoravskou lokalitu Děvín u Mikulova a …

Internet, Telekomunikace »

[ 25.1. 2009 ]

České Radiokomunikace začínají v Praze nabízet bezdrátové připojení k internetu přes technologii WiMAX. Na maximální symetrickou rychlost 5 Mbit/s (v obou směrech) se však mohou těšit pouze firemní zákazníci. Firemní klientela podle Radiokomunikací bude tvořit naprostou většinu zákazníků, ale svou nabídku Radiokomunikace mají i pro domácnosti a živnostníky.
Domácnosti si …