Scinet.cz » Články

Téma: Webové prohlížeče

IT/Počítače, Zprávy »

[ 27.5. 2010 ]
Google vydal finální Chrome 5.0 pro Linux a Mac OS X

Webový prohlížeč od Googlu je dostupný ve své vůbec první stabilní verzi také pro systémy Linux a Mac OS X. Chrome 5.0 přináší řadu vylepšení, oprav i nových funkcí. Mezi největší novinky patří rozšířená synchronizace, kdy mezi počítači nejsou už synchronizovány pouze záložky, ale také nastavení samotného programu. To zahrnuje grafické téma, domovskou stránku, nastavení při startu prohlížeče, nastavení webového obsahu, jazyk a také nastavení přiblížení. Dostupné jsou i tisíce rozšíření, které fungují i v anonymním režimu.
Stabilní vydání zahrnuje podporu HTML5, geolokace, App Cache nebo funkci drag-and-drop …

IT/Počítače »

[ 1.4. 2010 | Komentářů (2) ]
Windows 7 i iPhone: hackeři je napadli během chvíle

Nový ročník hackerské soutěže Pwn2Own přinesl zajímavé výsledky: během chvíle padly nejpoužívanější webové prohlížeče a s nimi nové zcela záplatované Windows 7 i Mac OS X 10.6. Ovšem cestu přes produkty Googlu se nepodařilo najít nikomu. Úspěšně atakován byl i populární iPhone.
Soutěž Pwn2Own, pořádaná společností TippingPoint, byla součástí konference CanSecWest konané mezi 20. a 26. březnem v kanadském Vancouveru. „PWN2OWN rok od roku roste a mezi účastníky konference je podle všeho hodně oblíbená. Přitahujeme ty nejlepší a nejbystřejší lidi, kteří se s námi chtějí podělit …

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 5.3. 2010 | Komentář (1) ]
Počet stažení prohlížeče Opera se díky ballot screen ve Windows ztrojnásobil

Microsoft v důsledku antimonopolního řízení, které s ním vedla Evropská komise, od počátku března distribuuje aktualizaci nabízející uživatelům Windows konkurenční webové prohlížeče. Společnost Opera Software ASA nyní uvádí, že kýžený efekt se dostavil okamžitě — počet stažení prohlížeče Opera se díky tomu v Evropě ztrojnásobil.
Webový prohlížeč Opera je na trhu již desátý rok. Přesto se mu v celosvětovém měřítku podařilo získat podíl pouze v řádu jednotek procent. Norská společnost Opera Software hlavní problém v pomalém rozšiřování viděla tu skutečnost, že Microsoft do Windows integroval Internet …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 8.2. 2010 ]
Chyby v Internet Exploreru z počítače dělají file server: útočník má přístup k obsahu disku

Problémy s bezpečností Internet Exploreru pokračují. Po sérii zpráv o zranitelnostech, z nichž některé umožnily napadení počítačů mnoha velkých firem po celém světě včetně Googlu, se teď ukazuje, že Internet Explorer útočníkovi umožňuje přístup k obsahu pevného disku. Z počítače se tak rázem může stát veřejný „souborový server“.
K napadení stačí, aby uživatel klikl na URL adresu podstrčenou útočníkem.
Jak webový prohlížeč od Microsoftu takto zneužít, demonstroval na konferenci Black Hat DC bezpečnostní konzultant Jorge Luis Alvarez Medina ze …

Internet, IT/Počítače, Kavárna, Komentáře »

[ 20.1. 2010 | Komentářů (3) ]
Microsoft navzdory vážným útokům tvrdí, že Internet Explorer patří mezi nejbezpečnější prohlížeče

Útoky na řadu firem po celém světě, včetně Google nebo Yahoo, jsou v poslední době mediálně nejznámějšími důsledky zranitelností, které sužují jak webový prohlížeč Internet Explorer, tak i samotné Windows. Microsoft v těchto dnech radí, jak zabránit napadení počítačů s jeho softwarem a zároveň poněkud alibisticky odkazuje na studie, podle nichž patří Internet Explorer mezi nejbezpečnější prohlížeče na trhu.
18. ledna společnost Microsoft vydala tiskovou zprávu, v níž dává několik rad, jak se bezpečně pohybovat na internetu. Její znění je následující:
Dne 14. ledna obdržel Microsoft upozornění …

Internet, IT/Počítače, Kauzy »

[ 21.12. 2009 ]
Microsoft musí podpořit Firefox, Operu a jiné. Komise s ním končí řízení

Spor mezi Evropskou komisí a společností Microsoft kvůli integraci Internet Exploreru do Windows skončil. Evropský regulátor přijal nabídku Microsoftu: ve Windows nebude privilegován Internet Explorer, ale uživatel si při instalaci systému bude moci zvolit prohlížeč webu z nabídky, tzv. ballot screen.
Microsoft se tak vyhnul další pokutě, která mu od Evropská komise hrozila. Dosud mu bylo kvůli zneužívání dominantního postavení na trhu uloženo zaplatit kolem 1,7 miliardy euro, více než 43 miliard korun.
Na obrazovce s výběrem prohlížečů bude celkem dvanáct dostupných programů, z čehož na prvních …

Internet, IT/Počítače, Kavárna, Komentáře »

[ 12.12. 2009 | Komentář (1) ]
Překvapení: Doplňky pro Firefox za peníze v online obchodě, zvažuje Mozilla

Stále rostoucí popularita webového prohlížeče Firefox otevírá další obchodní možnosti pro Mozilla Foundation, která se stará o jeho vývoj. Už během příštího roku by se po vzoru Apple App Store mohl objevit online obchod, ve kterém by si uživatelé mohli zakoupit doplňky pro svůj oblíbený prohlížeč…
S odvoláním na slova produktového manažera Justina Scotta z Mozilla Foundation o tom informuje server TheRegister.co.uk.
Justin Scott o plánech zřízení e-shopu s doplňky hovořil včera na konferenci Add-On-Con 09 konané v Kalifornii. Pilotní projekt podle jeho slov může odstartovat …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 11.12. 2009 ]
Microsoft věděl i o další závažné zranitelnosti. Přesto s ní nic nedělal

O právě zalepené díře v internetovém prohlížeči Internet Explorer, který stále používá nejvíce lidí na světě, Microsoft věděl několik měsíců. Přesto nedělal nic – tedy dokud se neobjevil zákeřný kód, který přes ní mohl začít napadat operační systém Windows.
Redmondská společnost o zranitelnosti sužující její webový prohlížeč musela vědět nejméně šest měsíců. Nicméně díru nechávala tak. Vyplývá to z údajů firmy VeriSign iDefense. Microsoft začal něco dělat až v tu chvíli, kdy se objevil popis zranitelnosti i s funkčním zákeřným kódem.
Kód v druhé půlce listopadu uveřejnil …