Scinet.cz » Články

Téma: Windows Vista

IT/Počítače, Kavárna »

[ 2.7. 2009 ]
Windows 7 u nás až o 100 % dražší než v USA

Společnost Microsoft oficiálně oznámila datum vydání Windows 7 a také ceny jednotlivých edici. Evropští uživatelé včetně Čechů za nový systém zaplatí daleko více než Američané.
Nový operační systém bude dostupný od 22. října 2009, a to jak OEM (v předinstalované formě na nových počítačích), tak i v krabicové verzi. Nástupce Visty bude nejprve v prodeji ve čtrnácti jazycích, česká verze do prodeje přijde až na konci měsíce, 31. října, kdy společně s ní Sedmičky vyjdou v dalších jednadvaceti jazycích.
Ceny Windows 7. Moc, málo a skoro stejně
Jak …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 2.7. 2009 ]
Stahujte: Druhý servisní balík pro Windows Vista

S více než měsíčním zpožděním od vydání hlavních jazykových mutací a také ve velkém stínu Windows 7 vyšel druhý servisní balík pro operační systém Windows Vista. Stejná opravná sada je určena i pro Windows Server 2008.
Vista SP2 Obsahuje všechny aktualizace a opravy vydané od uvedení prvního servisního balíku. Na rozdíl od druhého servisního balíku pro Windows XP (2004) však neobsahuje žádné zásadní nové funkce, v tom byl XP SP2 opravdu výjimkou. Z větších přidaných změn lze jmenovat snad jen Windows Search 4.0, program sloužící k …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 1.6. 2009 ]
Vyšel druhý service pack pro Windows Vista

Současný operační systém Microsoftu pro osobní počítače se dočkal druhého opraveného balíku. Ten obsahuje všechny dosud vydané aktualizace a opravy, žádné nové funkce zásadního charakteru nepřibyly. To není zas takové překvapení, protože kromě „proslulého“ druhého servisního balíku pro Windows XP byly v zásadě všechny servisní balíky vždy spíše shrnutím předešle vydaných oprav. V SP2 pro Windows Vista se ale objevuje vylepšený Windows Search (vyhledávání v počítači), upravené multimediální centrum (Windows Media Center) a také se zlepšila podpora přehrávání BluRay disků.
Dostupná je verze jak pro 32bitové …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 30.4. 2009 | Komentářů (2) ]
Windows 7 budou podporovat programy z XP. Virtualizací

Nový operační systém od Microsoftu bude obsahovat podporu pro aplikace napsané pro Windows XP. Tam, kde Visty selhaly, Sedmičky přinášejí uživatelům útěchu: softwarová kompatibilita se zachová. Použité řešení má však svá „ale“.
Když jsem v červnu loňského roku psal o Windows 7 (Windows Seven přicházejí. Co o nich víme?), část textu jsem věnoval otázce kompatibility. Ta je totiž pro spoustu zákazníků, hlavně z firemního prostředí, tou nejzásadnější otázkou. Windows Vista zklamaly nejen domácí uživatele kvůli problémům s hardwarem a softwarem, ale z těchto důvodů je odmítly …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 9.3. 2009 ]
Druhý servisní balík (RC) pro Windows Vista ke stažení

Společnost Microsoft pro veřejné testování uvolnila druhý servisní balík pro systémy Windows Vista a Windows Server 2008. Service Pack 2 je ve fázi RC (kandidát na vydání), takže se jej nedoporučuje instalovat na hlavní pracovní počítače. Testeři i z řad široké veřejnosti si jej však mohou osahat a Microsoft upozornit na jeho nedostatky a problémy, které by mohl způsobovat.
Balík je dostupný v pěti hlavních jazycích, čeština tedy ještě chybí. Podporována je angličtina, francouzština, němčina, japonština a španělština.
Zájemci si mohou DVD obraz (ISO) stáhnout přímo ze …

IT/Počítače, Tipy a triky »

[ 2.7. 2008 ]

Společnost Microsoft vydala několik důležitých aktualizací pro své systémy Windows. Jestliže jste majiteli Windows Vista nebo XP, měli byste zbystřit. Uvolněné opravné balíčky váš systém zrychlí a Windows budou i stabilnější.
I mimo klasické druhé úterý v měsíci, jež se tradičně nese duchu oprav od Microsoftu, vyšlo několik aktualizací, které vašim Windows velice pomohou. Protože se některé z aktualizačních balíčků ještě neobjevily v automatických aktualizacích systému Windows a ani při kontrole na webu vám nemusí být doporučeny, v dnešním článku na ně uvedeme odkazy a …

Uncategorized »

[ 9.4. 2008 | Komentářů (2) ]

Windows Vista obsahují mnohem více funkcí než stále nejoblíbenější Windows XP. Uživatelé ale obyčejně nevědí, že řada z nich se dá přinést i na stará "XPéčka". Jestliže chcete ušetřit peníze za nový systém nebo si jej nemůžete či nechcete dovolit z jiných důvodů, snad se vám naše rady budou hodit.
Visty jsou na trhu sice už docela dlouhou dobu, ale ještě pořád se setkáváme se stížnostmi uživatelů na problémy, kterými trpí. Nářky ohledně nároků na hardware jsou dnes již tak trochu pasé, protože operační paměti …

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 25.3. 2008 ]

Uživatelé operačního systému Windows Vista se dočkali. Microsoft uvolnil pro veřejnost konečnou verzi prvního servisního balíku. Ten obsahuje všechny doposavad uvolněné aktualizace a záplaty, ale i nové, které mají zvýšit bezpečnost systémů, řeší problémy s aplikacemi, stabilitu a kompatibilitu. Kompletní přehled zájemce může najít přímo na stránkách Microsoftu.
Majitel české verze Windows Vista si ovšem nějakou dobu bude muset počkat. V současnosti je první servisní balík dostupný pouze v angličtině, francouzštině, němčině, japonštině a španělštině. Pokud vlastníte nějakou z těchto jazykových mutací, SP1 si můžete stáhnout …