Scinet.cz » Články

Téma: Netbooky

IT/Počítače, Kavárna »

[ 18.6. 2011 | Komentář (1) ]
Na trhu jsou Chromebooky — měli byste o „webový“ systém od Googlu zájem?

Portály Amazon a Best Buy začaly ve Spojených státech prodávat Chromebooky — notebooky s předinstalovaným operačním systémem Google Chrome OS. Dlouho očekávané přístroje s taktéž očekávaným systémem vyvolávají různé reakce — ještě než Chrome OS a přístroje s ním byly vůbec představeny, oboje sklízelo kritiku. Možná předčasnou, možná opodstatněnou. Recenze, články a diskusní reakce však dávají tušit, že odmítavý, či nevěřícný přístup lidí k systému Googlu se začíná mírně obracet. Nebo spíše vyvažovat.
Ať se podíváte na ten či onen zahraniční web, většina (často drtivá většina) …

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 17.5. 2011 ]
Notebooky s OS Chrome jdou na trh

Společnost Google představila první notebooky s vlastním operačním systémem, Google Chrome OS. Ten je postavený na linuxovém jádru, ale vlastně obsahuje pouze jedinou lokální aplikaci, a to webový prohlížeč Chrome. V něm budou uživatelé moci spouštět de facto jen webové aplikace. Pro přihlášení do systému slouží heslo k účtu Google (tj. například k Gmailu).
První stroje se systémem od Googlu půjdou do prodeje už v červnu letošního roku. Zatím se budou prodávat jen ve Spojených státech a další hrstce evropských zemí: Spojeném království, Francii, Itálii, Německu, …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 30.6. 2010 ]
Elegantní netbook od Samsungu s výdrží až 14 hodin

Samsung uvedl na trh novou řadu netbooků N230. Přístroj se od ostatních konkurenčních kousků příliš neliší, ale kromě elegantního designu a příjemné klávesnice uživatele osloví zejména svou výdrží. Ta by se podle specifikace měla pohybovat až ke 14 hodinám — netbook při použití 66Wh baterie by měl vydržet běžet 13,8 hodiny. Modely se slabší 32Wh baterií pak vydrží zhruba 7 hodin.
Perfektní mobilita, oproti klasickým notebookům delší výdrž bateriového provozu a rozumný výpočetní výkon jsou hlavní přednostní netbooků, které na trhu s počítači zažily před pár …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 5.1. 2010 ]
Možná specifikace netbooků od Googlu s Chrome OS

Některá zahraniční IT média se v minulých dnech věnovala spekulacím kolem netbooku společnosti Google, který by měl být na trh uveden s operačním systémem Chrome OS.
Chrome OS, zaměřený na práci s webovými aplikacemi a s jedinou lokální aplikací – webovým prohlížečem Chrome –, by se ve finální verzi měl objevit během letošního roku, pravděpodobně v jeho druhé půlce.
Jak například uvádí server IBTimes.co.uk, netbook s Chrome OS bude uveden v „prázdninové sezóně“ letošního roku.
Netbook má mít dotykovou obrazovku s uhlopříčkou 10,1 palce, postaven bude na čipové …

IT/Počítače, Kavárna, Komentáře »

[ 12.11. 2009 ]
Windows 7 Starter zlobí uživatele. Omezuje práci na netboocích

Příval studií a článků na téma Windows 7 pokračuje – novým přírůstkem jsou výsledky průzkumu, podle kterého jsou lidé nespokojeni s Windows 7 Starter.  Zástupci firmy, která průzkum provedla, se ptají, zda Microsoft tímto systémem chce zruinovat trh s netbooky.
Retrevo: lidé chtějí XPéčka, ne sedmičkové „Startky“
Společnost Retrevo, americký obchod s elektronikou, na svém firemním blogu prezentovala výsledky průzkumu, jehož se zúčastnilo 1100 zákazníků. Průzkum byl věnován otázkám spojeným s netbooky, zejména pak Windows 7 Starter, které jsou na nových netboocích předinstalované.
Jak Retrevo uvádí, celých 23 …

Internet, Kavárna, Komentáře, Telekomunikace »

[ 15.10. 2009 ]
Mobilní připojení přes LTE v průměru nabídne 20 Mbit/s

Nedávné ohlášení testování rychlých LTE sítí na našem území vyvolává mezi zainteresovanou veřejností řadu otázek. Opravdu lze čekat přenosy v mobilní síti rychlostmi v řádech stovek megabitů za sekundu? Nadpis článku hovoří jasně… Informace o tom, jaké informace můžeme čekat, podaly firmy Motorola a ZTE a opřít se můžeme také o údaje z testování nové sítě v zahraničí.
Něco málo k současným 3G sítím
Relativně dlouhou dobu se toho v oblasti mobilních datových sítí (nebo hlasově-datových) příliš nedělo. Snad operátoři prominou, ale vzácné lokality, které jsou pokryty …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 25.9. 2009 ]
Nové netbooky s Moblinem míří na trh. Operátoři je mohou nabízet zdarma

Na konferencích Intel Devoloper Forum a LinuxCon zástupci firem zvučných jmen demonstrovali své plány v oblasti netbooků a nového operačního systému Moblin. Mobilní počítače budou díky telekomunikačním operátorům dostupné i za nulovou cenu.
Už v minulém týdnu se šířily zprávy o tom, že na konferenci IDF v San Franciscu (Intel Developer Forum) bude oznámeno uvedení mobilních počítačů s novým operačním systémem založeným na jádru Linuxu – Moblinem, který je vysoce optimalizovaný pro běh na procesorech Intel Atom. Vývoj systému Moblin (zkratka MOBilní LINux) začal v Intelu, …

IT/Počítače, Telekomunikace »

[ 12.9. 2009 ]
Netbooky mění trh s PC. Zásluhou operátorů a rychlého mobilního internetu

Zpráva analytické společnosti Canalys uvádí, že rapidní růst trhu s netbooky je zásluhou telekomunikačních operátorů. Analytici předpovídají, že letos by netbooky měly mít „hluboký dopad“ na PC průmysl.
Ve zprávě stojí, že jen za polovinu letošního roku se globálně prodalo 13,5 milionu kusů netbooků. To je skoro tolik, kolik jich bylo prodáno celkem za loňský rok. Analytici velkou zásluhu za růst v tomto segmentu trhu dávají telekomunikačním operátorům. Ti je totiž stále častěji nabízejí za snížené ceny v balíčcích s datovými tarify. Zpráva uvádí, že netbooky …