Scinet.cz » Články

Téma: Windows Update

IT/Počítače, Zprávy »

[ 8.6. 2009 ]
Windows XP trpí závažnou zranitelností. Záplata nadále chybí

Společnost Microsoft zítra uvolní další pravidelnou dávku záplat pro systémy Windows a další své produkty. Největší aktualizační nadílka od října loňského roku však uživatelům XP neopraví kritickou zranitelnost v DirectX, kterou v poslední době zneužívají útočníci a jež jim umožňuje převzít kompletní kontrolu nad napadeným systémem.
Přes službu Microsoft Update bude zítra uživatelům Windows doručeno celkem deset záplat, jež řeší bezpečnostní problémy v operačním systému Windows, prohlížeči Internet Explorer a taky v programech Word a Excel z balíku MS Office. Šest z nich je určeno přímo …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 1.6. 2009 ]
Vyšel druhý service pack pro Windows Vista

Současný operační systém Microsoftu pro osobní počítače se dočkal druhého opraveného balíku. Ten obsahuje všechny dosud vydané aktualizace a opravy, žádné nové funkce zásadního charakteru nepřibyly. To není zas takové překvapení, protože kromě „proslulého“ druhého servisního balíku pro Windows XP byly v zásadě všechny servisní balíky vždy spíše shrnutím předešle vydaných oprav. V SP2 pro Windows Vista se ale objevuje vylepšený Windows Search (vyhledávání v počítači), upravené multimediální centrum (Windows Media Center) a také se zlepšila podpora přehrávání BluRay disků.
Dostupná je verze jak pro 32bitové …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 29.3. 2009 ]

Nový nástroj pro ověření pravosti systému začal být distribuován už v minulém týdnu. Byl vylepšen v několika ohledech, rozšířena byla i databáze falešných a ukradených produktových klíčů.
Microsoft aktualizační službou Windows Update začal šířit nový nástroj pro ověření pravosti systému (WGA). Kromě větší databáze zneužívaných klíčů obsahuje i lepší hledání různých cracků, které umí deaktivovat. Posvítí si tedy hlavně na ty cracky, které uživatelům pirátských kopií umožňují obejít aktivaci systému Windows XP.
V minulých dnech o novinkách ve WGA informoval Alex Kochis, ředitel skupiny Genuine …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 11.3. 2009 ]

Druhé úterý v měsíci tradičně patřilo vydávání záplat a aktualizací systému Windows a dalších produktů Microsoftu. Aktuální dávka se nesla v duchu oprav samotného jádra Windows, proto neváhejte a systém si co nejdříve opravte.
V jádře operačního systému byly opraveny celkem tři zranitelnosti, které nesou označení "kritické". Útočník tyto díry může zneužít k napadení počítače a může nad ním získat plnou kontrolu. Další záplaty opravují bezpečnostní díry v implementaci DNS a SChannel. Nejsou ale "kritické", nýbrž "důležité“, tj. o stupeň méně nebezpečné.
Kritické zranitelnosti v jádře mohou …

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 15.12. 2008 ]
Rekordní sada záplat od Microsoftu. Další díry byly ale záhy zneužity

Pravidelné druhé úterý v měsíci přineslo dávku nových záplat pro systémy Windows, kancelářské balíky MS Office a další přidružené aplikace. Vánoční nadílka záplat je opravdu velká, vždyť opravuje nejméně 28 zranitelností, z čehož 23 děr nese označení „kritické“. Za pět let, kdy byl termín druhých úterků v měsíci zaveden, jde o rekordní počet.
Scinet.cz

IT/Počítače, Zprávy »

[ 14.7. 2008 ]

Tak tady máme další příklad toho, jak aktualizace ― v tomto případě bezpečnostní ― systému Windows přináší problémy. Záplata KB951748 (MS08-037), která se automaticky nainstalovala do Windows minulé úterý společně s dalšími aktualizacemi, způsobuje nefunkčnost internetového spojení v systémech s nainstalovaným firewallem ZoneAlarm Pro.
Je to druhý letošní případ nefunkční sítě ve Windows XP po aplikaci bezpečnostní aktualizace ― nedávno stejný problém potkal uživatele, kteří do Windows XP, v nichž měli nainstalované bezpečnostní programy od společnosti Symantec, nainstalovali třetí servisní balík. Jak Microsoft, tak i Symantec …

IT/Počítače, Tipy a triky »

[ 2.7. 2008 ]

Společnost Microsoft vydala několik důležitých aktualizací pro své systémy Windows. Jestliže jste majiteli Windows Vista nebo XP, měli byste zbystřit. Uvolněné opravné balíčky váš systém zrychlí a Windows budou i stabilnější.
I mimo klasické druhé úterý v měsíci, jež se tradičně nese duchu oprav od Microsoftu, vyšlo několik aktualizací, které vašim Windows velice pomohou. Protože se některé z aktualizačních balíčků ještě neobjevily v automatických aktualizacích systému Windows a ani při kontrole na webu vám nemusí být doporučeny, v dnešním článku na ně uvedeme odkazy a …

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 23.6. 2008 ]

Pokud používáte Windows, dobře víte, že každý měsíc se vám do systému při pravidelné dávce aktualizací nainstaluje nová verze programu pro vyčištění Windows od malwaru. Můžete si říct, že oproti plnohodnotným antimalware řešením, jako jsou kvalitní placené antivirové programy, nemůže mít tento malý prográmek šanci v něčem pomoci. Ale mýlíte se.
Ne všichni totiž vlastní antivir ― a jak se teď ukázalo, Nástroj pro odstranění škodlivého softwaru (Malicious Software Removal Tool) za jeden týden odstranil škodlivý software, který kradl hesla a posílal je útočníkům, na více …