Scinet.cz » Internet, IT/Počítače, Zprávy

Nevídaný úspěch Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru

23.6. 2008, Scinet.cz

Pokud používáte Windows, dobře víte, že každý měsíc se vám do systému při pravidelné dávce aktualizací nainstaluje nová verze programu pro vyčištění Windows od malwaru. Můžete si říct, že oproti plnohodnotným antimalware řešením, jako jsou kvalitní placené antivirové programy, nemůže mít tento malý prográmek šanci v něčem pomoci. Ale mýlíte se.

Ne všichni totiž vlastní antivir ― a jak se teď ukázalo, Nástroj pro odstranění škodlivého softwaru (Malicious Software Removal Tool) za jeden týden odstranil škodlivý software, který kradl hesla a posílal je útočníkům, na více než dvou milionech počítačů. Jedním z takových virů byl Taterf (Worm:Win32/Taterf.gen; jaké jména má ve Windows, můžete zjistit na stránkách Microsoftu), který byl za jeden jediný den od vydání aktualizace smazán ze skoro tři čtvrtě milionu osobních počítačů. Mezi 10. a 17. červnem byl nalezen a odstraněn z asi 1,3 milionů počítačů.

Pokud nemáte povoleny aktualizace Windows, ať už vědomě, či omylem, neváhejte a navštivte službu Windows Update, popř. povolte automatické aktualizace systému.

Scinet.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Kontrolní kód