Scinet.cz » Články

Téma: Telefónica O2

Internet, Telekomunikace »

[ 24.4. 2011 ]
Telefónica zrychluje připojení, spouští VDSL s rychlostí „až 25 Mbit/s“

Společnost Telefónica O2 CZ oznámila spuštění technologie VDSL. V praxi to znamená, že uživatelé by se měli dočkat rychlejšího připojení za stejnou cenu. Maximální rychlostí v příchozím směru je „až“ 25 Mbit/s, v odchozím „až“ 2 Mbit/s. Tyto dva tarify jsou však nové a mají i nové ceny.
Internetové přípojky na bázi VDSL budou spouštěny od 9. května. Pro stávající zákazníky Telefónicy O2 to nic moc nemění — pokud budou chtít VDSL používat, budou si muset objednat speciální modem, který si s touto technologií poradí. Cena …

Telekomunikace, Zprávy »

[ 26.5. 2010 ]
Telefónica O2 akčně nabízí nahé ADSL s maximální rychlostí za 400 Kč měsíčně

Největší tuzemský ADSL operátor startuje další časově omezenou nabídku. Od 1. do 15. června si zájemci u Telefónicy O2 mohou objednat vysokorychlostní internetovou přípojku s maximální rychlostí, tj. „až 16 Mbit/s“ za 400 Kč měsíčně po dobu jednoho roku. Takto příchozí klienti nemusejí platit ani za pevnou linku. Reálná rychlost přípojky se odvíjí od kvality vedení a zejména vzdálenosti účastníka od ústředny.
„Za 400 Kč měsíčně přinášíme zákazníkům internetové připojení s nejvyšší možnou rychlostí, kterou linka umožňuje. Pokud již využívají některý z hlasových tarifů O2 NEON, …

Telekomunikace, Zprávy »

[ 30.11. 2009 ]
Chystá se příchod 4. mobilního operátora. ČTÚ vypíše tendr

Scinet.cz, DSL.cz – Čerstvý vítr do plachet trhu s mobilními službami by mohl vnést čtvrtý operátor. Myslí si to i Český telekomunikační úřad, který se chystá vypsat tendr na neobsazenou frekvenci. Výběrové řízení pro využití pásma GSM by mělo začít už v prvním čtvrtletí příštího roku. Na českém trhu se tak pravděpodobně objeví čtvrtý operátor, který může oživit trh s hlasovými a hlavně datovými mobilními službami a zároveň snížit jejich stávající ceny. Uvedl to týdeník Euro.
Soutěž o frekvenční pásmo 1800 MHz bude probíhat pravděpodobně formou …

Internet, Telekomunikace, Zprávy »

[ 2.11. 2009 ]
Telefónica O2 nabízí nahé ADSL za 500 Kč měsíčně

Noví klienti Telefónicy O2 si mohou do půlky měsíce pořídit připojení přes ADSL na jeden rok za 500 Kč na měsíc. Nabídka je výjimečná tím, že jde o tzv. nahé ADSL, kdy zákazník neplatí nic za pevnou linku (cena je konečná) a hlavně se nemusí upisovat na 24 měsíců, kdy obvykle druhý rok platí již standardní cenu.
„V sérii krátkodobých nabídek je tato opravdu výjimečná. Poprvé zákazníkům přinášíme možnost pořídit si vysokorychlostní O2 Internet nejen za výhodnou cenu, ale navíc bez závazku. Snažíme se tím vyjít …

Internet, Kavárna, Komentáře, Telekomunikace »

[ 15.10. 2009 ]
Mobilní připojení přes LTE v průměru nabídne 20 Mbit/s

Nedávné ohlášení testování rychlých LTE sítí na našem území vyvolává mezi zainteresovanou veřejností řadu otázek. Opravdu lze čekat přenosy v mobilní síti rychlostmi v řádech stovek megabitů za sekundu? Nadpis článku hovoří jasně… Informace o tom, jaké informace můžeme čekat, podaly firmy Motorola a ZTE a opřít se můžeme také o údaje z testování nové sítě v zahraničí.
Něco málo k současným 3G sítím
Relativně dlouhou dobu se toho v oblasti mobilních datových sítí (nebo hlasově-datových) příliš nedělo. Snad operátoři prominou, ale vzácné lokality, které jsou pokryty …

Telekomunikace, Zprávy »

[ 5.10. 2009 ]
Telefónica v Česku bude zkoušet LTE. Mobilní síť s rychlostí 340 Mbit/s

Španělská společnost Telefónica oznámila, že ve vybraných státech světa bude testovat nejmodernější mobilní síť  umožňující datové přenosy rychlostmi v řádu stovek megabitů za sekundu. Na seznamu je i Česká republika.
Telefónica uvedla, že uzavřela dohodu s šesti dodavateli technologií pro LTE, se kterými v šesti státech provede testy nové generace mobilních sítí. Dodavateli jsou společnosti Alcatel-Lucent, Ericsson, Huawei, NEC, Nokia, Siemens Network a ZTE.
Operátor sliubuje, že za ideálních podmínek bude schopna nabídnout připojení s rychlostí až 340 Mbit/s.
Testy LTE budou probíhat v České republice, Španělsku, Spojeném království, …

Internet, Telekomunikace »

[ 17.9. 2009 ]
Telefónica O2 nabídne optické přípojky: symetrických 100 Mbit/s až domů

Největší český telekomunikační operátor začne od příštího roku nabízet internetové připojení přes optická vlákna. Domácnosti si budou moci objednat až 100 Mbit/s v obou směrech, tj. rychle budou data nejen stahovat, ale i odesílat.
Telefónica O2 v těchto dnech opět připomíná, že i ona myslí na budoucnost broadbandu – oznámila, že buduje „optické poslední míle“ a že brzy nabídne vysokorychlostní přípojky schopné symetrických rychlostí o maximální hodnotě 100 Mbit/s společně s dalšími službami tvořící pevný Triple Play. Tedy přes optiku nabídne i digitální televizi – s …

Internet, Kavárna, Komentáře, Telekomunikace »

[ 1.9. 2009 ]
Operátor UPC začíná nabízet služby Fiber – rychlosti až 100 Mbit/s

Největší český kabelový operátor UPC Česká republika počínaje dneškem začíná nabízet novou službu UPC Fiber Power s rychlostmi stahování až 50 Mbit/s a až 100 Mbit/s. Známy jsou už i úplné ceny a rychlosti odchozího spojení.
O chystaných nových službách UPC jsme vás informovali již dříve na jaře tohoto roku. Tehdy se vědělo pouze to, že operátor nabídne dvě nové rychlostní varianty 50 Mbit/s a 100 Mbit/s (download) v rámci modernizace sítě a přechodu na DOCSIS 3.0 spočívajícího ve spojování více kanálů (channel bonding). UPC zinovovalo …