Scinet.cz » O Scinet.cz

O Scinet.cz

Historie serveru Scinet.cz sahá až do roku 2005, kdy tehdy ještě pod jménem iSpace po boku populárně-vědeckých článků čtenářům přinášel novinky z vědy, zejména matematicko-fyzikálních věd, jako je moderní fyzika, astrofyzika, astronomie či kosmologie. Postupem času se do jeho obsahu začala stále více dostávat témata z IT a telekomunikací, které sice svým počtem zastiňovala vědecko populární články a novinky z vědy, zato však podstatně rozšířila zaměření webu a čtenářskou základnu.

Důvodem založení Scinet.cz bylo čtenářům kromě aktuálních informací z daných oblastí přinést i publicistické články s hlubšími souvislostmi a kritickým pohledem na spoustu událostí, které v masových médiích bývají často opomíjeny.

S řadou českých médií však sami spolupracujeme — naše články se objevují na největších zpravodajských serverech, odborných webech, v papírových periodikách, ale i v rozhlasovém vysílání. Připravujeme i materiály pro přednášky, konference a potřeby různých firem.

Chcete-li některé z článků přebírat pro své účely — nebo máte-li zájem na výhradní spolupráci při tvorbě textů —, nahlédněte do příslušné sekce, popřípadě nás neváhejte kontaktovat.

Informace o online inzerci na Scinet.cz naleznete zde.