Scinet.cz » Články

Téma: Internet Explorer

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 5.3. 2010 | Komentář (1) ]
Počet stažení prohlížeče Opera se díky ballot screen ve Windows ztrojnásobil

Microsoft v důsledku antimonopolního řízení, které s ním vedla Evropská komise, od počátku března distribuuje aktualizaci nabízející uživatelům Windows konkurenční webové prohlížeče. Společnost Opera Software ASA nyní uvádí, že kýžený efekt se dostavil okamžitě — počet stažení prohlížeče Opera se díky tomu v Evropě ztrojnásobil.
Webový prohlížeč Opera je na trhu již desátý rok. Přesto se mu v celosvětovém měřítku podařilo získat podíl pouze v řádu jednotek procent. Norská společnost Opera Software hlavní problém v pomalém rozšiřování viděla tu skutečnost, že Microsoft do Windows integroval Internet …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 8.2. 2010 ]
Chyby v Internet Exploreru z počítače dělají file server: útočník má přístup k obsahu disku

Problémy s bezpečností Internet Exploreru pokračují. Po sérii zpráv o zranitelnostech, z nichž některé umožnily napadení počítačů mnoha velkých firem po celém světě včetně Googlu, se teď ukazuje, že Internet Explorer útočníkovi umožňuje přístup k obsahu pevného disku. Z počítače se tak rázem může stát veřejný „souborový server“.
K napadení stačí, aby uživatel klikl na URL adresu podstrčenou útočníkem.
Jak webový prohlížeč od Microsoftu takto zneužít, demonstroval na konferenci Black Hat DC bezpečnostní konzultant Jorge Luis Alvarez Medina ze …

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 25.1. 2010 ]
Microsoft o zranitelnosti, přes kterou byl napaden i Google, věděl už dlouho

Je to již tak trochu ohraná píseň: Společnost Microsoft přiznala, že o zranitelnosti v Internet Exploreru, přes kterou byly napadeny mnohé společnosti po celém světě včetně Google nebo Yahoo, věděla už od srpna minulého roku.
Díru, která pomohla hackerům dostat se do sítí Googlu, v létě nahlásila Microsoftu izraelská společnost BugSec. Firmě není jasné, proč Microsoftu trvalo tak dlouho, než na ni zareagoval. Tak jako v řadě dalších případů se ledy pohnuly, až se objevily velké útoky na systémy dalších firem. Microsoft se hájí slovy, že …

Internet, IT/Počítače, Kavárna, Komentáře »

[ 20.1. 2010 | Komentářů (3) ]
Microsoft navzdory vážným útokům tvrdí, že Internet Explorer patří mezi nejbezpečnější prohlížeče

Útoky na řadu firem po celém světě, včetně Google nebo Yahoo, jsou v poslední době mediálně nejznámějšími důsledky zranitelností, které sužují jak webový prohlížeč Internet Explorer, tak i samotné Windows. Microsoft v těchto dnech radí, jak zabránit napadení počítačů s jeho softwarem a zároveň poněkud alibisticky odkazuje na studie, podle nichž patří Internet Explorer mezi nejbezpečnější prohlížeče na trhu.
18. ledna společnost Microsoft vydala tiskovou zprávu, v níž dává několik rad, jak se bezpečně pohybovat na internetu. Její znění je následující:
Dne 14. ledna obdržel Microsoft upozornění …

Internet, IT/Počítače, Kauzy »

[ 21.12. 2009 ]
Microsoft musí podpořit Firefox, Operu a jiné. Komise s ním končí řízení

Spor mezi Evropskou komisí a společností Microsoft kvůli integraci Internet Exploreru do Windows skončil. Evropský regulátor přijal nabídku Microsoftu: ve Windows nebude privilegován Internet Explorer, ale uživatel si při instalaci systému bude moci zvolit prohlížeč webu z nabídky, tzv. ballot screen.
Microsoft se tak vyhnul další pokutě, která mu od Evropská komise hrozila. Dosud mu bylo kvůli zneužívání dominantního postavení na trhu uloženo zaplatit kolem 1,7 miliardy euro, více než 43 miliard korun.
Na obrazovce s výběrem prohlížečů bude celkem dvanáct dostupných programů, z čehož na prvních …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 11.12. 2009 ]
Microsoft věděl i o další závažné zranitelnosti. Přesto s ní nic nedělal

O právě zalepené díře v internetovém prohlížeči Internet Explorer, který stále používá nejvíce lidí na světě, Microsoft věděl několik měsíců. Přesto nedělal nic – tedy dokud se neobjevil zákeřný kód, který přes ní mohl začít napadat operační systém Windows.
Redmondská společnost o zranitelnosti sužující její webový prohlížeč musela vědět nejméně šest měsíců. Nicméně díru nechávala tak. Vyplývá to z údajů firmy VeriSign iDefense. Microsoft začal něco dělat až v tu chvíli, kdy se objevil popis zranitelnosti i s funkčním zákeřným kódem.
Kód v druhé půlce listopadu uveřejnil …

IT/Počítače »

[ 22.9. 2009 ]
Chrome 3.0 je 2x rychlejší než Firefox, ukazují testy

Nová stabilní verze Google Chrome 3.0 je nejrychlejším prohlížečem. V testech porazil i dosavadní jedničku, Safari od Applu, které s ním sdílí jádro WebKit.
Na základě testů, které od minulého týdne prováděl Computerwolrd, je Chrome 3.0 nejrychlejší stabilní verzí ze všech pěti hlavních webových prohlížečů webu. Výsledky ukazují, že při práci s JavaScriptem je více než devětkrát rychlejší než Internet Explorer 8 od Microsoftu, více než pětkrát rychlejší než nedávno vydaná Opera 10.0, dvaapůlkrát rychlejší než současný Firefox 3.5 a o 30 procent rychlejší než Safari …

IT/Počítače, Kauzy, Kavárna, Zprávy »

[ 6.8. 2009 ]
Evropské Windows 7 nakonec nevyjdou

Spor mezi Evropskou komisí a Microsoftem kvůli Internet Exploreru přinesl další změnu. Microsoft oznámil, že evropskou verzi Windows 7 stahuje z návrhu.
Společnost Microsoft Evropské komisi a také svým partnerům a počítačovým výrobcům vyhověla – oznámila, že do Evropské unie nebude dodávat okleštěné Windows 7 E, jež by neobsahovaly Internet Explorer. Původní návrh redmondské společnosti, jak vyjít vstříc Komisi, která s Microsoftem kvůli jeho webovému prohlížeči integrovanému do Windows vede antimonopolní řízení, tak stahuje z programu a překvapivě souhlasí s návrhem společnosti Opera a dalších stran …