Scinet.cz » Články

Téma: Windows XP

IT/Počítače, Zprávy »

[ 18.1. 2010 | Komentář (1) ]
Windows XP jsou pomalu minulostí

Společnost Microsoft oznámila, že pomalu končí dostupnost nejoblíbenějšího operačního systému Windows XP, který stále používá největší počet uživatelů v Česku i po celém světě. Konec prodeje se týká i Windows XP ve verzi OEM: doprodávají se poslední kusy.
Dostupnost krabicové verze Windows XP oficiálně skončila už v roce 2008, nyní se nezadržitelně blíží doba, kdy si uživatelé už nebudou schopni pořídit ani Windows XP distribuované OEM kanálem. Dostupné jsou už jen u těch distributorů, kteří si vytvořili dostatečné zásoby licencí.
„Tento proces ukončení prodeje souvisí s životním …

IT/Počítače »

[ 16.9. 2009 | Komentář (1) ]
Microsoft odmítá zalepit bezpečnostní díry TCP/IP ve Windows XP

Microsoft minulý týden oznámil, že dvě chyby v TCP/IP, které opravil 8. září v systémech Vista, Server 2003 a Server 2008, se záplat ve Windows XP nedočkají.
Redmondská firma přitom původně záplaty nechtěla vydat jen pro Windows 2000 Server SP4, ale na seznam nepodporovaných systémů přibyly i Windows XP, na které spoléhá stále většina uživatelů i firem.
„Mluvíme tady o kódu, který je starý 12 až 15 let — backportování takového kódu je v podstatě neproveditelné,“ řekl Adrian Stone ze společnost Microsoft během pravidelného Sucurity Bulletin …

IT/Počítače, Tipy a triky »

[ 3.9. 2009 ]
Zrychlete Windows na netboocích aneb Jak vyzrát na SSD disky

Disky typu SSD, které se objevují v levných netboocích, sice šetří energií a jsou tiché, ale ve spojení s Windows XP umějí uživatelům připravit perné chvilky. Šnečí reakce na příkazy uživatele, časté zasekávání systémů, ztráty dat z tvrdého restartu…
To pravé období SSD disků ještě nepřišlo. Jsou to sice výborní nástupci klasických mechanických pevných disků, jenomže jen tehdy když jsou kvalitní: bohužel kvalitní SSD disk stojí více než celý netbook s brašnou a příslušenstvím dohromady.
Uživatelé levnějších modelů si ale nemusejí zoufat. Mají na výběr dvě možnosti:

Vyměnit …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 8.6. 2009 ]
Windows XP trpí závažnou zranitelností. Záplata nadále chybí

Společnost Microsoft zítra uvolní další pravidelnou dávku záplat pro systémy Windows a další své produkty. Největší aktualizační nadílka od října loňského roku však uživatelům XP neopraví kritickou zranitelnost v DirectX, kterou v poslední době zneužívají útočníci a jež jim umožňuje převzít kompletní kontrolu nad napadeným systémem.
Přes službu Microsoft Update bude zítra uživatelům Windows doručeno celkem deset záplat, jež řeší bezpečnostní problémy v operačním systému Windows, prohlížeči Internet Explorer a taky v programech Word a Excel z balíku MS Office. Šest z nich je určeno přímo …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 30.4. 2009 | Komentářů (2) ]
Windows 7 budou podporovat programy z XP. Virtualizací

Nový operační systém od Microsoftu bude obsahovat podporu pro aplikace napsané pro Windows XP. Tam, kde Visty selhaly, Sedmičky přinášejí uživatelům útěchu: softwarová kompatibilita se zachová. Použité řešení má však svá „ale“.
Když jsem v červnu loňského roku psal o Windows 7 (Windows Seven přicházejí. Co o nich víme?), část textu jsem věnoval otázce kompatibility. Ta je totiž pro spoustu zákazníků, hlavně z firemního prostředí, tou nejzásadnější otázkou. Windows Vista zklamaly nejen domácí uživatele kvůli problémům s hardwarem a softwarem, ale z těchto důvodů je odmítly …

IT/Počítače »

[ 11.4. 2009 ]
Velký obrat: Windows drtivě poráží Linux na netboocích

Microsoft s odvoláním na výsledky získané společností NDP pyšně hlásá, že se mu podařilo smazat Linux z trhu s netbooky.
Podíl netbooků prodaných s Windows XP se v měsíci únoru vyšplhal na drtivých 96 procent. Pouhá čtyři procenta tak zůstala na další různé linuxové distribuce (nejčastěji Xandros, SUSE, Ubuntu, Linpus).
Závěry NDP okomentoval na blogu WindowsTeamBlog.com Brandon LeBlanc ze společnosti Microsoft. Nezapomněl připomenout, že podle původního záměru netbooky neměly sloužit jako plnohodnotné počítače, ale zejména jako „internet-centrické“ přístroje, tudíž hlavně pro přístup k e-mailu, online komunikaci a …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 7.4. 2009 ]
Microsoft brzy omezí podporu Office 2003 a Windows XP

Kancelářský balík MS Office 2003 se už 14. dubna dostane do fáze prodloužené podpory. Znamená to jediné: aktualizace jiného než bezpečnostního charakteru nebudou přístupné všem a ne bezplatně. Stejný osud čeká i operační systém Windows XP.
Microsoft balík Office 2003 přesouvá do fáze rozšířené odborné pomoci podle již dopředu daného plánu. Od 14. dubna pro něj přestanou vycházet aktualizace řešící různé problémy a kolize, jež primárně nesouvisí s bezpečností. Microsoft nadále bude bezplatně dodávat bezpečnostní záplaty, ovšem jiné aktualizace budou dostupný pouze firemním zákazníkům, kteří mají …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 29.3. 2009 ]

Nový nástroj pro ověření pravosti systému začal být distribuován už v minulém týdnu. Byl vylepšen v několika ohledech, rozšířena byla i databáze falešných a ukradených produktových klíčů.
Microsoft aktualizační službou Windows Update začal šířit nový nástroj pro ověření pravosti systému (WGA). Kromě větší databáze zneužívaných klíčů obsahuje i lepší hledání různých cracků, které umí deaktivovat. Posvítí si tedy hlavně na ty cracky, které uživatelům pirátských kopií umožňují obejít aktivaci systému Windows XP.
V minulých dnech o novinkách ve WGA informoval Alex Kochis, ředitel skupiny Genuine …