Scinet.cz » Články

Téma: Windows 7

IT/Počítače, Zprávy »

[ 26.1. 2010 ]
Windows sužuje zranitelnost stará 17 let

Bezpečnostní díry v produktech Microsoftu jsou v posledních týdnech opravdu aktivním tématem: nejenže se dokola rozebírá zranitelnost v prohlížeči Internet Explorer, jež umožnila kybernetické útoky na firmy po světě, ale zároveň se objevila zajímavá informace ohledně další vážné zranitelnosti přímo v jádře operačních systémů Windows. Díra je totiž už 17 let stará.
Problém se týká části jádra všech 32bitových verzí Windows (jak XP, Vista, tak i Windows 7) — problém je v části VDM, Virtual DOS Machine, subsystému jádra, který v systémech s jádrem NT umožňuje …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 1.12. 2009 ]
Windows 8 přijdou v roce 2012, možná o něco dříve

Windows 7 jsou na trhu něco málo přes měsíc a už se opět začíná častěji hovořit o jejich nástupci. Microsoft dříve prohlásil, že se chce držet plánu, podle kterého by vydávání nových verzí operačních systémů rodiny Windows mělo po sobě následovat co tři roky — a teď to potvrzuje.
Zatím největší „skluz“ Microsoft měl mezi vydáním Windows XP (2001) a Windows Vista (na trhu oficiálně až v roce 2007). Takovou situaci však firma již nechce zopakovat.
Že další verze Windows (zatím označovaná jako Windows 8, jméno dost …

IT/Počítače »

[ 23.11. 2009 ]
Crackeři si poradili s protipirátskou ochranou Windows 7

Crackeři našli další dva způsoby, jak používat Windows 7 bez aktivace, hlásají zahraniční IT média s odvoláním na web MyDigitalLive.info. Na tomto serveru se objevil podrobnější popis nástrojů, díky kterým lze neomezeně dlouho používat neaktivované Windows 7.
Jinými slovy to znamená, že novými metodami lze používat i nelicencovanou kopii Windows 7 po libovolně dlouhou dobu. U Windows 7 standardně platí, že pokud uživatel svou kopii řádně neaktivuje například přes web do 30 dní, Windows začnou na problém rázně upozorňovat (i omezením funkčnosti apod.). Microsoft o problému …

IT/Počítače, Kavárna, Komentáře »

[ 12.11. 2009 ]
Windows 7 Starter zlobí uživatele. Omezuje práci na netboocích

Příval studií a článků na téma Windows 7 pokračuje – novým přírůstkem jsou výsledky průzkumu, podle kterého jsou lidé nespokojeni s Windows 7 Starter.  Zástupci firmy, která průzkum provedla, se ptají, zda Microsoft tímto systémem chce zruinovat trh s netbooky.
Retrevo: lidé chtějí XPéčka, ne sedmičkové „Startky“
Společnost Retrevo, americký obchod s elektronikou, na svém firemním blogu prezentovala výsledky průzkumu, jehož se zúčastnilo 1100 zákazníků. Průzkum byl věnován otázkám spojeným s netbooky, zejména pak Windows 7 Starter, které jsou na nových netboocích předinstalované.
Jak Retrevo uvádí, celých 23 …

IT/Počítače »

[ 22.10. 2009 | Komentářů (2) ]
Windows 7 ode dneška v prodeji. Jak si vybrat vhodnou edici?

Počínaje dneškem se na svět dostává nová verze operačního systému Windows. Windows 7 jsou už chvíli dostupné v předprodeji, ale zájemci o ně mívají problém s výběrem edice. Ty se liší nejen svými funkcemi, ale i cenou.
Vybírejte pečlivě
Vybrat si správnou edici Windows 7, nemusí být pro zákazníky snadné – v nabídkách obchodů se jich objevuje několik, přičemž jsou roztříděny podle funkcí (co umí jedna edice, neumí druhá), ale i podle typu licence. Níže v textu si povíme něco více o dostupných funkcích a schopnostech – …

IT/Počítače, Kavárna, Komentáře »

[ 10.9. 2009 | Komentářů (4) ]
Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7

Společnost Microsoft začala obchodníky učit, jak mají zákazníkům předvést, že Linux je de facto kripl. Demagogická prohlášení se řada komentátorů ale nebojí označit za výmysly a lži.
V posledních týdnech nebo měsících se spojení Microsoft-Linux objevuje až moc často.  Microsoft dokončil Windows 7, své vlajkové lodi, a začíná velká kampaň na řadě front. Bohužel Microsoft zase nemůže prohlásit, že na to jde férově.
Na serveru OverClock.net se objevil příspěvek (kopie zde), v němž se jeden z uživatelů svěřil se svou zkušeností – tím, jak Microsoft začíná propagovat …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 22.7. 2009 ]
Windows 7 i Server 2008 R2 jsou hotovy. Jdou do výroby

Doba bedlivého sledování posledních vývojových sestavení Windows 7 je u konce. Poslední milník ve vývoji nástupce Windows Vista má v kalendáři datum 22. července 2009: přesně v 16:40 severoamerického východního času (22:40 našeho času) společnost Microsoft oznámila, že Windows 7 společně se serverovým operačním systémem Windows Server 2008 R2 míří do výroby.
Podle dostupných zpráv je hotovou RTM verzí sestavení z minulého týdne, které nese označení 7600.16385 (jádro je společné jak pro Windows pro osobní počítače i pro servery) a jež bylo vývojáři zkompilováno v pondělí …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 20.7. 2009 | Komentář (1) ]
Lidé jsou zbláznění do Windows 7. Internetový obchod kolaboval

Zájem o připravovaný operační systém Windows 7 je nevídaný. Microsoft ještě nedokončil jeho vývoj, přesto si lidé v předprodeji nástupce Vist objednávají jako diví. Internetový obchod Microsoftu v Evropě nevydržel nápor zájemců a opakovaně kolaboval. V předprodeji jsou/byly Windows 7 za mnohem nižší částky, než za kolik se budou prodávat po jejich uvedení na trh.
Podle stanice BBC internetový obchod Amazon.com v Británii prodal za osm hodin více kopií Windows 7, než kolik prodal kopií Windows Vista při sedmnáct týdnů trvajícím předprodeji v roce 2006.
Microsoft za …