Scinet.cz » IT/Počítače, Zprávy

Windows 7 i Server 2008 R2 jsou hotovy. Jdou do výroby

22.7. 2009, Scinet.cz

Windows 7

Doba bedlivého sledování posledních vývojových sestavení Windows 7 je u konce. Poslední milník ve vývoji nástupce Windows Vista má v kalendáři datum 22. července 2009: přesně v 16:40 severoamerického východního času (22:40 našeho času) společnost Microsoft oznámila, že Windows 7 společně se serverovým operačním systémem Windows Server 2008 R2 míří do výroby.

Podle dostupných zpráv je hotovou RTM verzí sestavení z minulého týdne, které nese označení 7600.16385 (jádro je společné jak pro Windows pro osobní počítače i pro servery) a jež bylo vývojáři zkompilováno v pondělí 13. července.

Hotová verze se od předchozích testovacích sestavení ani RC verze („kandidáta na finální vydání“ stále stažitelného zdarma) v ničem zásadním neliší, Microsoft se soustředil zejména na ladění kódů a odstraňování chyb, nepřibyly tedy žádné podstatné nové funkce. Podle Microsoftu se v kódech Windows 7 RTM od posledních dostupných sestavení změnilo jen velice málo.

Výrobci počítačů dostanou Windows 7 koncem tohoto týdne. Více než týden si budou muset počkat předplatitelé MSDN/Technet. Obecná dostupnost Sedmiček začíná 22. října 2009, odkdy budou dostupné pro uživatele po celém světě; česká verze bude dostupná od 31. října.

Windows 7 jsou výjimečným systémem v mnoha ohledech. Je to vlastně vůbec první verze Windows, která byla vyvíjena na základě spolupráce s komunitou – Microsoft zpřístupnil jejich obě velké testovací verze (Beta, RC) široké veřejnosti, milionům dobrovolných testerů, kteří mu mohli hlásit chyby a připomínky přímo z prostředí Windows 7. Při jejich vývoji navíc spolupracoval s výrobci hardwaru i softwarovými partnery. Důvodem spolupráce bylo zejména to, aby se neopakovaly problémy s nekompatibilním hardwarem a softwarem, kterými trpěly Windows Vista.

Scinet.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Kontrolní kód