Scinet.cz » Články

Téma: Aktualizace

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 25.1. 2010 ]
Microsoft o zranitelnosti, přes kterou byl napaden i Google, věděl už dlouho

Je to již tak trochu ohraná píseň: Společnost Microsoft přiznala, že o zranitelnosti v Internet Exploreru, přes kterou byly napadeny mnohé společnosti po celém světě včetně Google nebo Yahoo, věděla už od srpna minulého roku.
Díru, která pomohla hackerům dostat se do sítí Googlu, v létě nahlásila Microsoftu izraelská společnost BugSec. Firmě není jasné, proč Microsoftu trvalo tak dlouho, než na ni zareagoval. Tak jako v řadě dalších případů se ledy pohnuly, až se objevily velké útoky na systémy dalších firem. Microsoft se hájí slovy, že …

IT/Počítače »

[ 16.9. 2009 | Komentář (1) ]
Microsoft odmítá zalepit bezpečnostní díry TCP/IP ve Windows XP

Microsoft minulý týden oznámil, že dvě chyby v TCP/IP, které opravil 8. září v systémech Vista, Server 2003 a Server 2008, se záplat ve Windows XP nedočkají.
Redmondská firma přitom původně záplaty nechtěla vydat jen pro Windows 2000 Server SP4, ale na seznam nepodporovaných systémů přibyly i Windows XP, na které spoléhá stále většina uživatelů i firem.
„Mluvíme tady o kódu, který je starý 12 až 15 let — backportování takového kódu je v podstatě neproveditelné,“ řekl Adrian Stone ze společnost Microsoft během pravidelného Sucurity Bulletin …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 2.7. 2009 ]
Stahujte: Druhý servisní balík pro Windows Vista

S více než měsíčním zpožděním od vydání hlavních jazykových mutací a také ve velkém stínu Windows 7 vyšel druhý servisní balík pro operační systém Windows Vista. Stejná opravná sada je určena i pro Windows Server 2008.
Vista SP2 Obsahuje všechny aktualizace a opravy vydané od uvedení prvního servisního balíku. Na rozdíl od druhého servisního balíku pro Windows XP (2004) však neobsahuje žádné zásadní nové funkce, v tom byl XP SP2 opravdu výjimkou. Z větších přidaných změn lze jmenovat snad jen Windows Search 4.0, program sloužící k …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 8.6. 2009 ]
Windows XP trpí závažnou zranitelností. Záplata nadále chybí

Společnost Microsoft zítra uvolní další pravidelnou dávku záplat pro systémy Windows a další své produkty. Největší aktualizační nadílka od října loňského roku však uživatelům XP neopraví kritickou zranitelnost v DirectX, kterou v poslední době zneužívají útočníci a jež jim umožňuje převzít kompletní kontrolu nad napadeným systémem.
Přes službu Microsoft Update bude zítra uživatelům Windows doručeno celkem deset záplat, jež řeší bezpečnostní problémy v operačním systému Windows, prohlížeči Internet Explorer a taky v programech Word a Excel z balíku MS Office. Šest z nich je určeno přímo …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 1.6. 2009 ]
Vyšel druhý service pack pro Windows Vista

Současný operační systém Microsoftu pro osobní počítače se dočkal druhého opraveného balíku. Ten obsahuje všechny dosud vydané aktualizace a opravy, žádné nové funkce zásadního charakteru nepřibyly. To není zas takové překvapení, protože kromě „proslulého“ druhého servisního balíku pro Windows XP byly v zásadě všechny servisní balíky vždy spíše shrnutím předešle vydaných oprav. V SP2 pro Windows Vista se ale objevuje vylepšený Windows Search (vyhledávání v počítači), upravené multimediální centrum (Windows Media Center) a také se zlepšila podpora přehrávání BluRay disků.
Dostupná je verze jak pro 32bitové …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 29.3. 2009 ]

Nový nástroj pro ověření pravosti systému začal být distribuován už v minulém týdnu. Byl vylepšen v několika ohledech, rozšířena byla i databáze falešných a ukradených produktových klíčů.
Microsoft aktualizační službou Windows Update začal šířit nový nástroj pro ověření pravosti systému (WGA). Kromě větší databáze zneužívaných klíčů obsahuje i lepší hledání různých cracků, které umí deaktivovat. Posvítí si tedy hlavně na ty cracky, které uživatelům pirátských kopií umožňují obejít aktivaci systému Windows XP.
V minulých dnech o novinkách ve WGA informoval Alex Kochis, ředitel skupiny Genuine …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 11.3. 2009 ]

Druhé úterý v měsíci tradičně patřilo vydávání záplat a aktualizací systému Windows a dalších produktů Microsoftu. Aktuální dávka se nesla v duchu oprav samotného jádra Windows, proto neváhejte a systém si co nejdříve opravte.
V jádře operačního systému byly opraveny celkem tři zranitelnosti, které nesou označení "kritické". Útočník tyto díry může zneužít k napadení počítače a může nad ním získat plnou kontrolu. Další záplaty opravují bezpečnostní díry v implementaci DNS a SChannel. Nejsou ale "kritické", nýbrž "důležité“, tj. o stupeň méně nebezpečné.
Kritické zranitelnosti v jádře mohou …

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 15.12. 2008 ]
Rekordní sada záplat od Microsoftu. Další díry byly ale záhy zneužity

Pravidelné druhé úterý v měsíci přineslo dávku nových záplat pro systémy Windows, kancelářské balíky MS Office a další přidružené aplikace. Vánoční nadílka záplat je opravdu velká, vždyť opravuje nejméně 28 zranitelností, z čehož 23 děr nese označení „kritické“. Za pět let, kdy byl termín druhých úterků v měsíci zaveden, jde o rekordní počet.

var sklikData = { elm: „sklikReklama_54790″, zoneId: 54790, w: 600, h: 190 };

Scinet.cz