Scinet.cz » Internet, IT/Počítače, Zprávy

Rekordní sada záplat od Microsoftu. Další díry byly ale záhy zneužity

15.12. 2008, Scinet.cz

Pravidelné druhé úterý v měsíci přineslo dávku nových záplat pro systémy Windows, kancelářské balíky MS Office a další přidružené aplikace. Vánoční nadílka záplat je opravdu velká, vždyť opravuje nejméně 28 zranitelností, z čehož 23 děr nese označení „kritické“. Za pět let, kdy byl termín druhých úterků v měsíci zaveden, jde o rekordní počet.

Máte-li z různých důvody zakázané automatické aktualizace systému, neváhejte a navštivte web Windows Update, resp. Microsoft Update.

Krátce po vydání záplat se ale objevily informace o dalších zranitelnostech, které se týkají produktů Microsoftu a které pro uživatele představují velké bezpečnostní riziko.

První chyba je obsažena ve webovém prohlížeči Internet Explorer 7 a ohrožuje operační systémy Windows XP, Vista i Server 2008. Podle dostupných údajů jí útočníci již hojně využívají k napadení systémů. Právě tato skutečnost pravděpodobně znamená, že Microsoft do konce roku vydá ještě její opravu a nebude tak čekat až na druhé úterý v lednu.

Druhá chyba byla zjištěna ve WorPad Text Convertor a ohrožuje systémy Windows 2000 SP4, XP SP2 a Server 2003 (SP1, SP2). Uživatelé „XPéček“ s třetím servisním balíkem, Vist a Serveru 2008 se tak ničeho obávat nemusejí.

Scinet.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Kontrolní kód