Scinet.cz » IT/Počítače, Zprávy

Microsoft opravil kritické zranitelnosti jádra Windows

11.3. 2009, Scinet.cz

Druhé úterý v měsíci tradičně patřilo vydávání záplat a aktualizací systému Windows a dalších produktů Microsoftu. Aktuální dávka se nesla v duchu oprav samotného jádra Windows, proto neváhejte a systém si co nejdříve opravte.

V jádře operačního systému byly opraveny celkem tři zranitelnosti, které nesou označení "kritické". Útočník tyto díry může zneužít k napadení počítače a může nad ním získat plnou kontrolu. Další záplaty opravují bezpečnostní díry v implementaci DNS a SChannel. Nejsou ale "kritické", nýbrž "důležité“, tj. o stupeň méně nebezpečné.

Kritické zranitelnosti v jádře mohou být útočníkem zneužity jednoduše, byť si žádají určité interakce s uživatelem. K napadení systému může dojít například při navštívení webové stránky, která škodlivý kód obsahuje, nebo přes e-mailovou zprávu či dokument, který v sobě škodlivý kód skrývá v podobě obrázku. Chyba se projevuje u všech podporovaných verzí Windows.

Máte-li v systému zakázané automatické aktualizace, povolte je. Popřípadě navštivte web Windows Update, který vás systém prohlídne a záplaty nainstaluje. Jestliže nechcete systém nechat prohledávat, potřebné opravy si můžete stáhnout a nainstalovat ručně. Stahujte odtud.

Scinet.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Kontrolní kód