Scinet.cz » IT/Počítače, Zprávy

Lidé jsou zbláznění do Windows 7. Internetový obchod kolaboval

20.7. 2009, Oldřich Klimánek

Zájem o připravovaný operační systém Windows 7 je nevídaný. Microsoft ještě nedokončil jeho vývoj, přesto si lidé v předprodeji nástupce Vist objednávají jako diví. Internetový obchod Microsoftu v Evropě nevydržel nápor zájemců a opakovaně kolaboval. V předprodeji jsou/byly Windows 7 za mnohem nižší částky, než za kolik se budou prodávat po jejich uvedení na trh.

Podle stanice BBC internetový obchod Amazon.com v Británii prodal za osm hodin více kopií Windows 7, než kolik prodal kopií Windows Vista při sedmnáct týdnů trvajícím předprodeji v roce 2006.

Microsoft za zvýhodněné ceny nový systém prodával nejprve ve Spojených státech, kde je nabízel za 50, resp. 100 dolarů (Home Premium, resp. Professional za 930 Kč, resp. 1850 Kč). Od středy předprodej začal ve Spojeném království, Německu a Francii. Slevy platí do 14. srpna nebo do vyprodání zásob.

I zájem v Německu a Francii byl velký, tamní pobočky Amazonu hlásily okamžité vyprodání licencí za snížené ceny. Naši západní sousedé za Windows 7 Home Premium zaplatili necelých 50 euro (cca 1 300 Kč) – poté však už za standardní cenu 120 euro (3100 Kč).

Ve Spojeném království se Windows 7 Home Premium prodávají za 50 liber (1 500 Kč) – sleva 67 % – a Windows 7 Professional za 100 liber (3000 Kč), přičemž standardní cena této edice je 220 liber.

Čtěte také: Windows 7 u nás až o 100 % dražší než v USA.

Připomeňme, že evropští zákazníci dostanou Windows 7 bez Internet Exploreru. Microsoft se rozhodl webový prohlížeč odstranit, aby předešel dalším problémům s Evropskou komisí, která s ním v současnosti vede kvůli integraci IE do Windows antimonopolní řízení.

Microsoft nechává instalaci Internet Exploreru na výrobcích počítačů, kteří jej mohou do Windows sami přidat. Zákazníkům, kteří si kupují krabicovou verzi Windows 7E, jak se evropská verze označuje, také nabízí instalační médium, jež obsahuje tzv. Internet Pack, balíček aplikací pro práci s internetem. Kromě Internet Exploreru obsahuje i sadu Windows Live Essentials. V německém obchodu Amazon.de se Internet Pack s cenu 4 eura stal druhou nejvíce nakupovanou softwarovou sadou.

Kdo si objedná Windows 7 v předprodeji, instalační média obdrží po 22. říjnu, kdy budou Windows 7 oficiálně uvedeny na trh.

Oldřich Klimánek

Provozovatel serveru Scinet.cz.


Komentáře (1) »

  • Anonym napsal:

    Servery Microsoftu padaji a Amazonu ne? Neni to tim,ze Amazon ma servery na Linuxu? (;


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Kontrolní kód