Scinet.cz » IT/Počítače, Zprávy

Elegantní netbook od Samsungu s výdrží až 14 hodin

30.6. 2010, Scinet.cz

Samsung uvedl na trh novou řadu netbooků N230. Přístroj se od ostatních konkurenčních kousků příliš neliší, ale kromě elegantního designu a příjemné klávesnice uživatele osloví zejména svou výdrží. Ta by se podle specifikace měla pohybovat až ke 14 hodinám — netbook při použití 66Wh baterie by měl vydržet běžet 13,8 hodiny. Modely se slabší 32Wh baterií pak vydrží zhruba 7 hodin.

Perfektní mobilita, oproti klasickým notebookům delší výdrž bateriového provozu a rozumný výpočetní výkon jsou hlavní přednostní netbooků, které na trhu s počítači zažily před pár lety boom a stále se skvěle prodávají.

Samsung N230 váží pouhý jeden kilogram, jeho tloušťka činí 23,2 mm a přichází ve dvou variantách — na výběr je verze s procesorem Intel Atom N450 pracujícím na frekvenci 1,66 GHz a s rychlejším Atomem N470 na ferkvenci 1,83 GHz. Operační paměť má velikost 1 GB (je možné dále rozšířit), pro ukládání dat slouží pevný disk s kapacitou 160 GB, resp. 250 GB. Obrazovka s matným displejem má uhlopříčku 10,1 palce při rozlišení 1024×600. O grafiku se stará standardní čip Intel GMA 3150. Jedinou slabinou přístroje je operační systém Windows 7 Starter — právě zvolená edice připravuje uživatele o řadu běžných funkcí v jiných systémech standardně dostupných. Nicméně není problém přes USB nainstalovat jakýkoli jiný vhodnější systém.

Konektivitu zajišťuje WiFi čip s podporou rychlejšího standardu 802.11n (samozřejmě i b/g), Bluetooth 3.0 a za příplatek je možné koupit přístroj se zabudovaným 3G modulem pro mobilní datové sítě. Nechybí ani klasická ehternetová karta.

Koncová cena u nás ještě není známa, ve Spojeném králoství startuje na asi 350 librách, tedy asi 11 tisících korunách, což je mezi netbooky cena poněkud vyšší.

Scinet.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Kontrolní kód