Scinet.cz » Internet, Telekomunikace, Zprávy

WiMAX spuštěn v Brně, Ostravě i Olomouci

27.7. 2009, Scinet.cz

Tři velká česká města se dočkala pokrytí „bezdrátovou technologií nové generace“. WiMAX se dostal do Brna, Ostravy a Olomouce. „Tyto tři lokality se připojily k Praze, kde WiMAX úspěšně funguje již od ledna 2009. Spuštěním technologie v těchto městech začalo její celostátní rozšiřování, které bude dokončeno v závěru letošního roku a pokryje celkem 25 měst,“ uvádějí Radiokomunikace v tiskové zprávě.

„K rozhodnutí vybudovat národní WiMAX síť nás motivoval její velký úspěch a pozitivní zájem ze strany klientů v Praze. Nejen touto významnou investicí dokazujeme, že naše společnost stojí na silných a zdravých základech,“ říká David Mašát, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací. „Dle plánu jsme měli zahájit provoz v dalších lokalitách až v srpnu, ale protože je o WiMAX v regionech velký zájem, snažíme se budovat síť rychleji, což se nám daří“, doplňuje Libor Kubišta, ředitel provozu telekomunikační sítě Českých Radiokomunikací.

Nabídka připojení přes WiMAX obsahuje symetrické i nesymetrické rychlosti. Nabídka s rychlostí downloadu i uploadu s rychlostí 5 Mbit/s je určena především firmám. Domácí uživatelé a živnostníci si mohou zřídit přípojku s rychlostmi 3 Mbit/s pro stahování dat a 1 Mbit/s pro odesílání. Radiokomunikace díky specifikaci technologie WiMAX slibují kvalitní pokrytí do vzdálenosti 15 kilometrů od základnové stanice.

Scinet.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Vypršel časový limit. Prosím, obnovte kontrolní otázku pomocí tlačítka napravo.