Scinet.cz » Internet, Telekomunikace

T-Mobile nabízí nahé ADSL a přebírá zákazníky Radiokomunikací

21.9. 2009, Oldřich Klimánek

Telekomunikační firmy T-Mobile a České Radiokomunikace spolu uzavřely smlouvu, na jejímž základě mobilní operátor odkupuje část podniku Radiokomunikací. Získává část nabízející maloobchodní služby, tj. pod svá křídla přebírá všechny domácí klienty ČRa. Obě firmy k tomu uvádějí následující:

  • T-Mobile díky převzetí maloobchodní části ČRa bude moci nabídnout fixní služby a zároveň se stane jedničkou mezi alternativními operátory nabízejícími DSL připojení,
  • České Radiokomunikace se plně zaměří na své klíčové oblasti podnikání – vysílací služby a telekomunikační služby pro firemní zákazníky, čímž naplňují svou vizi předního infrastrukturního operátora .

T-Mobile chce tedy posílit svou pozici v oblasti pevných telekomunikačních služeb, v poskytování pevného internetového připojení přes ADSL a nově i WiMAX. Obchodem získává více než 170 000 zákazníků Radiokomunikací.

„České Radiokomunikace provedly důkladnou analýzu svého postavení na trhu a příležitostí k dalšímu růstu v příslušných maloobchodních segmentech. Porovnali jsme nabídku našich služeb s nabídkami konkurentů a zvážili naši schopnost efektivně se odlišit na trhu,“ uvádí Jane Hannah, generální ředitelka Českých Radiokomunikací. „Rozhodli jsme se prodat část podniku, která poskytuje maloobchodní telekomunikační služby společnosti T-Mobile, abychom se mohli plně soustředit na klíčové oblasti našeho podnikání – televizní a rozhlasové vysílání a vysílací infrastrukturu včetně velkoobchodu a poskytování telekomunikačních služeb korporátním zákazníkům. Naší vizí je být nadále předním expertním partnerem a dodavatelem špičkových služeb v oblasti analogového a digitálního vysílání a poskytovat efektivní síťovou infrastrukturu velkoobchodním zákazníkům a konvergentní síťová řešení firemním zákazníkům,“ doplňuje Jane Hannah.

„Tato transakce nám umožní rozšířit naše pole působnosti i do oblasti fixních služeb a T-Mobile se stane jedničkou mezi alternativními poskytovateli DSL připojení. Tento krok nám zajistí dlouhodobý růst a ziskovost,“ říká Roland Mahler, generální ředitel společnosti T-Mobile Czech Republic, a dodává: „T-Mobile i České Radiokomunikace se snaží svým zákazníkům poskytovat ty nejlepší služby. Tato transakce ještě více posílí naši schopnost poskytovat vynikající integrovaná řešení pro všechny segmenty na trhu.“

Nabídka ADSL bez pevné linky za 499 Kč za měsíc

T-Mobile již začal nabízet internetové připojení přes ADSL bez nutnosti platit za pevnou linku. Tzv. nahé ADSL vyjde klienty v prvním roce na 499 Kč za měsíc včetně daně. Akce platí do konce letošního roku. Podmínkou zvýhodněné ceny je závazek na 24 měsíců, standardní cena nahého ADSL u T-Mobilu činí 699 Kč s daní.

Nabídka nahého ADSL obsahuje připojení s maximální rychlostí stahování 8 Mbit/s, služba neobsahuje FUP a je možné si ji zřídit i na neaktivní pevné lince.

Oldřich Klimánek

Vydavatel serveru Scinet.cz.


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Vypršel časový limit. Prosím, obnovte kontrolní otázku pomocí tlačítka napravo.