Scinet.cz » Internet, Telekomunikace

Radiokomunikace spustily v Praze WiMAX

25.1. 2009, Scinet.cz

České Radiokomunikace začínají v Praze nabízet bezdrátové připojení k internetu přes technologii WiMAX. Na maximální symetrickou rychlost 5 Mbit/s (v obou směrech) se však mohou těšit pouze firemní zákazníci. Firemní klientela podle Radiokomunikací bude tvořit naprostou většinu zákazníků, ale svou nabídku Radiokomunikace mají i pro domácnosti a živnostníky.

Domácnosti si mohou objednat službu Premium WiMAX ― maximální rychlost, jaké dosáhnou, je stanovena na 3 Mbit pro stahování a 1 Mbit pro odesílání dat (s agregací 1:50). Společně s připojením společnost nabízí i volání přes internetový protokol (VoIP). Volání je sice účtováno po sekundách, ale s minimální účtovanou dobou 60 s. Cena balíčku je 999 Kč měsíčně včetně daně.

Firemní zákazníci mají na výběr více možností. Služba Business WiMax přichází v rychlostních variantách od 3/1 Mbit/s s agregací 1:20 až k symetrickým 5/5 Mbit/s s agregací 1:4. Ceny za Business WiMax (jeho součástí je i nabídka VoIP) začínají na 1490 Kč bez daně. Konečná částka za služby se ale bude odvíjet od jednání se zájemcem.

„Vývoj technologie WiMAX sledujeme již několik let, nyní však vidíme na českém trhu velký potenciál pro její uvedení do komerčního prodeje. Nová, výkonná síť nám umožní zákazníkům nabídnout moderní služby za zajímavé ceny,“ říká Marcel Procházka, manažer Útvaru rozvoje služeb a podnikání.

Služba je poskytována v licencovaném pásmu 3,5 GHz, což zákazníkům zajišťuje vysokou kvalitu, spolehlivost a bezpečnost internetových a hlasových služeb. České Radiokomunikace proto mohou svým klientům smluvně garantovat dostupnost služby pomocí SLA (Service Level Agreement).

V současnosti České Radiokomunikaci v Praze pro WiMAX provozují čtyři základové stanice, které jsou umístěné na Žižkovské televizní věži, telekomunikační věži na Strahově, Proseku a poslední je v části Chodov.

Scinet.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Vypršel časový limit. Prosím, obnovte kontrolní otázku pomocí tlačítka napravo.