Scinet.cz » Články

Téma: Smartphony

IT/Počítače, Kavárna, Komentáře »

[ 20.2. 2011 ]
Microsoft získal rivala chytrým tahem aneb Když šéfem Nokie je bývalý ředitel obchodní divize Microsoftu

Minulý pátek firmy Nokia a Microsoft světu oznámily uzavření dohody o spolupráci. Nokia bude jako hlavní operační systém pro své chytré telefony používat platformu z dílny Microsoftu. Zároveň svým zákazníkům přinese další jeho služby, jakou je vyhledávač Bing a reklamní systém MS adCenter.
MeeGo, Symbian, Android…
Jak se Nokii a Microsoftu povede, nechejme na bedrech času. Pravda je ale taková, že Microsoft v mobilním segmentu trhu tápe, stejně jako se po dlouhých letech začala mračna stahovat nad Nokií.
Nástup spotřebitelských chytrých telefonů od Applu (iPhone) nebo různých přístrojů …

IT/Počítače, Telekomunikace, Zprávy »

[ 21.12. 2009 ]
Google se chystá uvést i vlastní mobil. Prý už v lednu

Řada zahraničních médií spekuluje o tom, že už počátkem roku 2010 začne společnost Google nabízet svůj vlastní mobilní telefon. Podle dostupných informací jej bude vyrábět společnost HTC. V prodeji budou dva typy: jeden dotovaný a prodávaný výhradně operátorem T-Mobile (USA), druhý za plnou cenu a bez omezení na daného operátora.
Pokud se na trhu opravdu takový přístroj objeví, bude to další důkaz, že firma se vydává i jiným směrem, že nebude spoléhat pouze na své webové služby. Jako operační systém mobilu poslouží bezpochyby OS Android, na …

Telekomunikace, Zprávy »

[ 14.12. 2009 ]
Majitelé iPhonu nám zatěžují sítě, stěžuje si AT&T. Telefony přitom prodává exkluzivně a jen s datovým paušálem

Deník The Wall Street Journal informuje o takřka komickém problému, na který si stěžuje americká telekomunikační firma AT&T. A sice že její klienti mají až moc velký zájem o datové služby a že hlavně majitelé iPhonu vytěžují síť operátora. Přitom právě AT&T telefony iPhone v USA nabízí exkluzivně.
Operátor všechny zájemce o iPhone láká na své datové služby (zrovna u tohoto přístroje platí, že bez datové sítě poněkud ztrácí svůj smysl) – zákazník si vlastně ani iPhone nemůže pořídit, pokud se firmě neupíše na využívání datové …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 5.10. 2009 ]
Acer sází na OS Android. Má ho používat polovina smartphonů

Nejméně polovina  nových mobilních telefonů značky Acer bude používat operační systém Google Android. Uvádí to server DigiTimes s odvoláním na svůj důvěryhodný zdroj.
Společnost Acer s touto platformou laškuje už dlouho a byla mezi prvními výrobci, kteří oznámili, že ji testují na různých produktech včetně netbooků. Spekulace o tom, že by Android mohl být na polovině smartphonů, jsou překvapivé hlavně z toho důvodu, že Acer přednedávnem řekl, že většina přístrojů bude na trh uvedena s operačním systémem Windows Mobile.
První zařízení s Androidem, označované jako A1, má Acer …

Telekomunikace, Zprávy »

[ 5.1. 2009 ]

Zajímavé informace se v posledních dnech vynořují v souvislosti s operačním systémem Google Android, který je primárně určený pro chytré mobilní telefony (jako je jediný současný model HTC G1). Několika skupinám se ho totiž podařilo nainstalovat i do miniaturních notebooků (netbooků). Dohady, že by Google svůj Android mohl využít i pro tento segment trhu, tak zase získaly trochu na síle.

Pro někoho však tato skutečnost, že Android funguje i na osobních počítačích, nemusí překvapit. Důvodem je, že Android je postaven na jádru Linuxu, jež si našel …

Telekomunikace, Zprávy »

[ 22.12. 2008 | Komentář (1) ]
Telefony s Google Android už asi v únoru i u nás

Česká tisková kancelář na svém zpravodajském serveru FinančníNoviny.cz upozorňuje, že možná do konce února začne v Česku prodej mobilních telefonů postavených na linuxovém operačním systému Google Android. Výhradním prodejcem přístrojů HTC s poznačením G1 bude stejně jako v USA operátor T-Mobile (který nedávno oznámil, že u nás začne s budováním 3G sítě). Zástupci společnosti však termín odmítli komentovat. Dle jejich slov se G1 na českém trhu objeví během prvního čtvrtletí. Spekuluje se i o jeho ceně, která by měla být výrazně nižší než cena iPhonu …

Telekomunikace, Zprávy »

[ 7.12. 2008 ]

Mediální skupina Mafra, jíž patří například zpravodajský server iDnes.cz, vyhlásila výsledky ankety Mobil roku 2008. Z celkem dvaceti soutěžících mobilních telefonů čtenáři iDnes.cz, deníků MF Dnes a Metro, časopisů Svět mobilů, MobilHry a Yop! vybrali svou jedničku: iPhone 3G. Kromě čtenářů hlasovala i odborná porota, jež volila nejlepší mobilní telefony ve čtyřech různých kategoriích.
Ankety se zúčastnilo 91 227 čtenářů, z čehož 85 559 platných hlasů bylo odevzdáno přes web a 5 668 hlasů pomocí SMS zpráv.
Na základě hlasování druhou příčku obsadila Nokia N95 …

IT/Počítače, Telekomunikace, Zprávy »

[ 10.11. 2008 ]

Studie společnosti Canalys odhalila, že společnost Apple se díky stále rostoucímu prodeji telefonů iPhone vyhoupla na druhé místo na trhu se smartphony.
Jak studie uvádí, celkově se ve třetím čtvrtletí prodalo 39,9 milionu chytrých telefonů, díky čemuž jejich podíl na trhu s mobilními telefony vzrostl na 13 % (v předchozím čtvrtletí to bylo 11 %). Navíc se na americkém trhu jejich prodej zdvojnásobil.
Díky červencovému uvedení nového iPhone 3G na americký trh a jeho následné expanzi na globální trh se Apple se 17,3 % dostal na druhé …