Scinet.cz » IT/Počítače, Telekomunikace, Zprávy

Google se chystá uvést i vlastní mobil. Prý už v lednu

21.12. 2009, Oldřich Klimánek
HTC Magic používá OS Google Android. (Ilustrační foto: HTC.com)

HTC Magic používá OS Google Android. (Ilustrační foto: HTC.com)

Řada zahraničních médií spekuluje o tom, že už počátkem roku 2010 začne společnost Google nabízet svůj vlastní mobilní telefon. Podle dostupných informací jej bude vyrábět společnost HTC. V prodeji budou dva typy: jeden dotovaný a prodávaný výhradně operátorem T-Mobile (USA), druhý za plnou cenu a bez omezení na daného operátora.

Pokud se na trhu opravdu takový přístroj objeví, bude to další důkaz, že firma se vydává i jiným směrem, že nebude spoléhat pouze na své webové služby. Jako operační systém mobilu poslouží bezpochyby OS Android, na kterém Google pracuje a který používají i další výrobci mobilních telefonů. Dá se proto odhadovat, že dojde k postupné, ale rapidní konvergenci služeb Googlu, jeho mobilního telefonu, Androidu i operačního systému pro PC zvaného Chrome OS (ten je určený zejména pro netbooky a nettopy).

Hovoří se o tom, že telefon bude (jak jinak) podobný iPhonu, který je prodáván firmou Apple — disponovat má tedy velkým dotykovým displejem a řadou funkcí pro práci s multimédii a v datových sítích. Na rozdíl od iPhonu ale nový telefon Googlu nemá být tak „zamčen“, bude například možná jednoduchá výměna baterie a uživatelé budou moci vyměňovat paměťové karty.

Na detailní informace o přístroji, resp. samotné potvrzení jeho prodeje, si však zájemci budou muset chvíli počkat.

Oldřich Klimánek

Vydavatel serveru Scinet.cz.


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Vypršel časový limit. Prosím, obnovte kontrolní otázku pomocí tlačítka napravo.