Scinet.cz » IT/Počítače, Zprávy

Acer sází na OS Android. Má ho používat polovina smartphonů

5.10. 2009, Oldřich Klimánek
Motorola Clicq s operačním systémem Android

Motorola Clicq s operačním systémem Android

Nejméně polovina  nových mobilních telefonů značky Acer bude používat operační systém Google Android. Uvádí to server DigiTimes s odvoláním na svůj důvěryhodný zdroj.

Společnost Acer s touto platformou laškuje už dlouho a byla mezi prvními výrobci, kteří oznámili, že ji testují na různých produktech včetně netbooků. Spekulace o tom, že by Android mohl být na polovině smartphonů, jsou překvapivé hlavně z toho důvodu, že Acer přednedávnem řekl, že většina přístrojů bude na trh uvedena s operačním systémem Windows Mobile.

První zařízení s Androidem, označované jako A1, má Acer na trh údajně uvést již v příštím měsíci.

O přechodu na Android se hovoří i v souvislosti s novými produkty společnosti Motorola. Dokumenty, které na jaře letošního roku unikly z americké telekomunikační firmy AT&T, ukázaly, že v rámci restrukturalizace a souvisejících úsporných opatření se Motorola vzdá Windows Mobile a začne více používat právě open-sourcový Android. Firma první model s názvem Cliq představila přednedávnem. Cliq bude dostupný klientům operátora T-Mobile v USA. Viz představení přístroje na stránkách Motorola.com.

Oldřich Klimánek

Provozovatel serveru Scinet.cz.


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Kontrolní kód