Scinet.cz » Telekomunikace, Zprávy

Telefony s Google Android už asi v únoru i u nás

22.12. 2008, Scinet.cz

HTC G1 - Google Android

Česká tisková kancelář na svém zpravodajském serveru FinančníNoviny.cz upozorňuje, že možná do konce února začne v Česku prodej mobilních telefonů postavených na linuxovém operačním systému Google Android. Výhradním prodejcem přístrojů HTC s poznačením G1 bude stejně jako v USA operátor T-Mobile (který nedávno oznámil, že u nás začne s budováním 3G sítě). Zástupci společnosti však termín odmítli komentovat. Dle jejich slov se G1 na českém trhu objeví během prvního čtvrtletí. Spekuluje se i o jeho ceně, která by měla být výrazně nižší než cena iPhonu 3G od Applu.

Připomeňme, že telefon HTC s Google Android se pyšní dotykovým displejem (o velikosti 8,1 cm a rozlišením 480×320 pixelů), velkou výsuvnou QWERTY klávesnicí (výsuvný je ve skutečnosti displej), 3,2megapixelovovým fotoaparátem nebo podporou různých sítí (GPRS/EDGE, UMTS/HSDPA/HSUPA), GPS a WiFi. Samozřejmostí je podpora Bluetooth 2.0 a microSD karet.

V současnosti se prodává jen ve Spojených státech a Spojeném království. Kromě českého trhu vpadne i do Nizozemí a Německa, Rakouska a asi také Polska.

Scinet.cz


Komentáře (1) »

  • Klipzone napsal:

    Kež by to tak bylo…


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Vypršel časový limit. Prosím, obnovte kontrolní otázku pomocí tlačítka napravo.