Scinet.cz » Články

Téma: Moblin

IT/Počítače, Kavárna, Komentáře »

[ 1.7. 2011 ]
Nokia zklamala: Končí s nadějným systémem MeeGo, svou roli v tom sehrál bezesporu Microsoft

Společnost Nokia už nepočítá s mobilní platformou MeeGo, která se u odborné veřejnosti setkává víceméně s hodně kladnými ohlasy. I když vzhledem k událostem spojených s Microsoftem se tento krok dal čekat a leckdo jej předvídal.
Finské deníky v minulých dnech přinesly překvapující informaci, že Nokia už neplánuje žádná mobilní zařízení …

IT/Počítače, Kavárna, Komentáře »

[ 20.2. 2011 ]
Microsoft získal rivala chytrým tahem aneb Když šéfem Nokie je bývalý ředitel obchodní divize Microsoftu

Minulý pátek firmy Nokia a Microsoft světu oznámily uzavření dohody o spolupráci. Nokia bude jako hlavní operační systém pro své chytré telefony používat platformu z dílny Microsoftu. Zároveň svým zákazníkům přinese další jeho služby, jakou je vyhledávač Bing a reklamní systém MS adCenter.
MeeGo, Symbian, Android…
Jak se Nokii a Microsoftu povede, …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 26.5. 2010 ]
Moblin je mrtvý. Vyšel jeho nástupce MeeGo od Intelu a Nokie

Nadějný projekt Moblin z dílny Intelu a následně vyvíjený pod záštitou Linux Foundation je minulostí. Po ohlášeném spojení s Nokií a její mobilní platformou Maemo vznikl projekt MeeGo. V těchto dnech vyšla jeho první verze, která si bude hledat místo na mobilních zařízení včetně netbooků. Výkonný ředitel Linux Foundation nazývá MeeGo platformou …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 10.11. 2009 | Komentář (1) ]
Systém šitý na míru netbooků: Moblin 2.1

Na světě je nová stabilní verze Moblinu, linuxového systému optimalizovaného pro procesory Atom a určeného pro nasazení na netbooky a nettopy. Systém, jehož vývoj začala firma Intel a který je nyní pod střechou organizace Linux Foundation, přináší zcela nové uživatelské grafické prostředí pro malé obrazovky ultrapřenosných počítačů, které se těší …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 25.9. 2009 ]
Nové netbooky s Moblinem míří na trh. Operátoři je mohou nabízet zdarma

Na konferencích Intel Devoloper Forum a LinuxCon zástupci firem zvučných jmen demonstrovali své plány v oblasti netbooků a nového operačního systému Moblin. Mobilní počítače budou díky telekomunikačním operátorům dostupné i za nulovou cenu.
Už v minulém týdnu se šířily zprávy o tom, že na konferenci IDF v San Franciscu (Intel Developer …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 8.6. 2009 ]
Acer Android nasadí, ale jen po boku Windows XP

Tchaiwanský výrobce počítačů Acer oznámil, že první jeho netbooky s operačním systémem Android by se na trhu mohly objevit už ve třetím čtvrtletní letošního roku. Na konferenci Computex v Taipei to prohlásil Jim Wong, prezident pro IT produkty.
Wong věří tomu, že Android toho může hodně nabídnout a taky na trhu …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 28.5. 2009 ]
Intel vyvíjí nový operační systém – přichází Moblin

Společnost Intel vydala novou testovací verzi operačního systému Moblin 2 Beta. Moblin je označován za systém nové generace mobilních přístrojů a různých vestavěných zařízení, ale v současnosti si zuby brousí hlavně na netbooky, které se těší obrovské popularitě uživatelů po celém světě.
I když Intel stojí za vývojem nového operačního systému, …

IT/Počítače »

[ 11.4. 2009 ]
Velký obrat: Windows drtivě poráží Linux na netboocích

Microsoft s odvoláním na výsledky získané společností NDP pyšně hlásá, že se mu podařilo smazat Linux z trhu s netbooky.
Podíl netbooků prodaných s Windows XP se v měsíci únoru vyšplhal na drtivých 96 procent. Pouhá čtyři procenta tak zůstala na další různé linuxové distribuce (nejčastěji Xandros, SUSE, Ubuntu, Linpus).
Závěry NDP …