Scinet.cz » IT/Počítače, Zprávy

Acer Android nasadí, ale jen po boku Windows XP

8.6. 2009, Scinet.cz

Tchaiwanský výrobce počítačů Acer oznámil, že první jeho netbooky s operačním systémem Android by se na trhu mohly objevit už ve třetím čtvrtletní letošního roku. Na konferenci Computex v Taipei to prohlásil Jim Wong, prezident pro IT produkty.

Wong věří tomu, že Android toho může hodně nabídnout a taky na trhu s netbooky uspět. Jeho slova byla však překvapivá, Acer totiž ještě nedávno i přes nadšení z Androidu upozorňoval, že tento linuxový operační systém bude muset ujíst ještě pořádný kus cesty, než bude připraven na nasazení na osobních počítačích.

O Android je velký zájem u více firem, i když i ony jsou zdrženlivé, co se týče reálných odhadů nasazení tohoto systému a jeho schopností. Stejně tak se počítačoví výrobci obracejí na možnosti procesorů typu ARM, které jsou úspornější než Intel Atom s architekturou x86, jež v současnosti netbookům vládnou.

Co se týče hrátek Aceru s novým operačním systémem, firma poté, co se tiskem tyto informace roznesly, upřesnila, že Android nebude na nových počítačích sám: společně s ním se na netboocích objeví i Windows XP a uživatel si při spuštění netbooku bude moci vybrat, jaký z obou systémů chce nastartovat. Acer tímto krokem chce jen zjistit, jak budou uživatelé na Android reagovat, přitom jim ale nebude bránit v normální práci.

Připomeňme, že nedávno vyšla zkušební verze dalšího operačního systému určeného pro segment trhu s netbooky. A sice Moblin, u jehož zrodu stála firma Intel. Moblin ale na rozdíl od Androidu netrpí základními problémy s nedostupností programů a jinými dětskými nemocemi, jež provázejí vývoj a nasazení Androidu.

Scinet.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Kontrolní kód