Scinet.cz » Články

Téma: Facebook

Internet, Kavárna, Komentáře »

[ 22.7. 2011 | Komentář (1) ]
Facebook ztrácí v porovnání se sítí Google+. Klíčové je totiž soukromí

Facebook se svými zhruba 700 miliony členů sice není sítí Google+ životně ohrožen, přesto však reakce uživatelů, médií a analytiků varují, že by se Facebooku nemusela vyplatit jeho liknavost vůči požadavkům lidí, kteří chtějí mít větší kontrolu nad svým soukromím. Současní uživatelé Google+ totiž používání této sítě zdůvodňují právě slovy, že mají daleko větší moc nad tím, co kdo na jejich účtu vidí, s kým oni co sdílejí a jak se k nim vůbec v tomto směru Google chová.
“Všichni a vše” je na Facebooku. I …

IT/Počítače, Kauzy, Kavárna »

[ 12.6. 2011 | Komentář (1) ]
Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem na fotografiích přiřazovat jména

Sociální síť Facebook celosvětově spustila novou funkci – Facebook díky softwaru pro rozpoznání tváří zjistí, kdo na nahrávaných fotografiích je, či může být, a k osobám přiřadí jejich jméno.
Sociální síť Facebook už na konci minulého roku představila novou funkci, která má ulehčit uživatelům správu fotek a toho, kdo na nich je. Novinku nejprve spustila pouze ve Spojených státech, ale teď ji potichu aktivovala uživatelům na celém světě.
Když některý z uživatelů Facebooku bude mít fotku, na které můžete být vy, automaticky mu navrhne vás na snímku …

Internet, Kavárna »

[ 29.1. 2011 ]
Facebook zprávy uživatelů prodává jako reklamu

Jestliže jste si někdy přáli, že svou tvář propůjčíte firmám v rámci reklamy, stalo se – Facebook váš status sám použije společně s vaší fotografií k propagaci značek.
Největší společenská síť světa rozjela nový typ reklam. Pokud na svůj profil napíšete novou zprávu a zmíníte nějakou značku nebo název firmy, zpráva se může jednoduše proměnit v reklamu a zobrazit se dalším uživatelům.
Facebook a inzerenti totiž dobře vědí, že jednou z nejlepších reklam je doporučení od kamaráda. Taková forma propagace je totiž přirozeně nejdůvěryhodnější.
Funkce „Sponsored Story“ na …

Internet »

[ 6.1. 2010 ]
Mladí volí Paroubka a nachytal je i Stalker Catcher

Řada uživatelů Facebooku si nemohla v posledních týdnech nevšimnout jedné věci: a to že jejich kontakty se ve velkém začaly připojovat ke skupině „Stalker Catcher – Kdo si prohlíží tvůj profil“ a jejím různým jiným odrůdám. Anglický psaná skupina si během krátké doby získala více než šest set tisíc lidí (uživatelů Facebooku) – co je však překvapivé, nebo spíše znepokojivé, česká verze skupiny také. K dnešnímu dni má více než 530 000 členů.
Samozřejmě, že jde o další „vtípek“, kterému na lep sedlo překvapivé množství lidí. …

Internet, Zprávy »

[ 10.8. 2009 ]
Twitter, Facebook a další pod masivními útoky

Populární sociální síť Twitter se v minulém týdnu ocitla pod vůbec největším náporem útoku typu DoS (Denial-of-Service). Služba byla několik hodin zcela nedostupná a podle prohlášení Twitteru probíhá ještě v těchto dnech.
Při útocích tohoto typu útočník zahlcuje servery sítě řadou dotazů, vlastně „umělých“ návštěv, což vede k ochromení chodu sítě a její nedostupnosti pro normální uživatele.
Uživatelé si ve stejnou dobu, kdy byl nedostupný Twitter, stěžovali rovněž na problémy a špatnou dostupnost další sociální sítě Facebook. Jak se brzy ukázalo, útoky spolu úzce souvisely a pocházely …