Scinet.cz » Internet

Mladí volí Paroubka a nachytal je i Stalker Catcher

6.1. 2010, Oldřich Klimánek
téma: ,

Řada uživatelů Facebooku si nemohla v posledních týdnech nevšimnout jedné věci: a to že jejich kontakty se ve velkém začaly připojovat ke skupině „Stalker Catcher – Kdo si prohlíží tvůj profil“ a jejím různým jiným odrůdám. Anglický psaná skupina si během krátké doby získala více než šest set tisíc lidí (uživatelů Facebooku) – co je však překvapivé, nebo spíše znepokojivé, česká verze skupiny také. K dnešnímu dni má více než 530 000 členů.

Samozřejmě, že jde o další „vtípek“, kterému na lep sedlo překvapivé množství lidí. Pokud se uživatelé k této skupině přidají, neuvidí, kdo všechno je na Facebooku sleduje, ale naopak tímto krokem se „prozradí“ dalším uživatelům. Další z mnoha příkladů, jak jsou jsou uživatelé internetu neopatrní a hlavně důvěřiví.

Mladí lidé volí Jiřího Paroubka

Další zprávou z luhů a hájů sociální sítě Facebook je, kterak se skupina slibující zdarma iPhone rázem změnila v stránku s názvem Mladí lidé volí Jiřího Paroubka. Upozornil na to server Lupa.cz

S vidinou, že zdarma získají oblíbený iPhone, se k této skupině přidaly desítky tisíc lidí. Stránka slibovala, že každý týden deset náhodně losovaných členů získá přístroj zdarma. Ovšem po získání velkého počtu členů se stránka změnila na skupinu „Mladí lidé volí Jiřího Paroubka“, která má 77 tisíc členů.

I když tedy lidé prahli po iPhonu, dnes jsou uvedeni jako členové stránky věnované fanouškům předsedy ČSSD. „Pokud máte rádi Jiřího Paroubka, přidejte se do této skupiny. Volíme Jiřího Paroubka, aby se vlády neujaly modré straky a nerozkradly celou naší republiku. Volíme Jiřího Paroubka, aby Topolánek už konečně zmizel z české politiky. Mladí lidé podporují Jiřího Paroubka!“ Inu…

Oldřich Klimánek

Vydavatel serveru Scinet.cz.


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Vypršel časový limit. Prosím, obnovte kontrolní otázku pomocí tlačítka napravo.