Scinet.cz » Články

Téma: Windows 8

IT/Počítače »

[ 19.8. 2011 | Komentářů (2) ]
Střípky Windows 8, Microsoft si pouští pusu na špacír

Společnost Microsoft začíná prolamovat ledy mlčení o chystaném operačním systému Windows 8. Na internetu sice kolují určitá raná sestavení nástupců Sedmiček, ale jde především o instalace nad Windows 7 bez jasných nových rysů či již odhaleného nového vzezření systému. Microsoft teď však roušku tajemství nad systémem poodhalil.
Obecně vzato, o Windows 8 toho moc známo není, byť jejich proklamované uvedení na trh není zas tak daleko (spekuluje se o příštím dubnu).  Co se týče připravovaných produktů, Microsoft už totiž veřejně nic neslibuje. Je to kvůli tomu, že za …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 19.12. 2010 ]
Co přijde po Windows? Microsoft už chystá nástupce (3)

Vedle projektů, jako jsou Singularity, Midori a další, Microsoft pracuje rovněž na nové generaci “klasických” Windows. Windows 8 či Windows Next – říkejte tomu, jak chcete – dost možná budou jiné, než jak Windows známe: virtualizace, virtualizace a zase ta virtualizace ruku v ruce s cloud computingem. Souboj s Chrome OS?
V minulých týdnech jsme si představili dva koncepty nových operačních systémů od Microsoftu, které mají časem nahradit, nebo doplnit, Windows, jež na osobních počítačích panují již čtvrt století.
(1. díl, 2. díl)
Řekli jsme si, že nový …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 2.7. 2010 ]
Windows 8 budou analyzovat uživatele podle obličeje

Na veřejnost se dostala prezentace Microsoftu — určená patrně OEM partnerům — popisující nové rysy a vlastně celé pojetí připravovaného systému Windows 8. Bude vám vadit, když vás počítač bude snímat?
Nástupce Windows 7 se má na trh dostat už v roce 2012. Pevné datum stanoveno nebylo a ani se samotným rokem to zas tak oficiální není. Microsoft však v nedávné minulosti několikrát zdůrazňoval, že se chce vyvarovat časové propasti, která dělila vydání Windows XP (2001) a Windows Vista (2006/2007), a oznámil, že se bude držet …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 1.12. 2009 ]
Windows 8 přijdou v roce 2012, možná o něco dříve

Windows 7 jsou na trhu něco málo přes měsíc a už se opět začíná častěji hovořit o jejich nástupci. Microsoft dříve prohlásil, že se chce držet plánu, podle kterého by vydávání nových verzí operačních systémů rodiny Windows mělo po sobě následovat co tři roky — a teď to potvrzuje.
Zatím největší „skluz“ Microsoft měl mezi vydáním Windows XP (2001) a Windows Vista (na trhu oficiálně až v roce 2007). Takovou situaci však firma již nechce zopakovat.
Že další verze Windows (zatím označovaná jako Windows 8, jméno dost …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 1.10. 2009 ]
Přípravy Windows 8 a zcela nového systému Barrelfish

Windows 7 sice na trh přijdou už na konci měsíce, ale už teď se objevují zprávy o další generaci Windows – kromě toho vývojáři z ETH v Curychu a britského Microsoft Research představili vývojovou verzi zcela nové operačního systému, který se Windows v ničem nepodobá.
Už je takovým koloritem technických nadšenců, že jakmile Microsoft něco řekne o jednom operačním systému, začnou se ihned zajímat o to, co přijde po něm. Stejně tak tomu bylo i v případě Windows 7, o nichž jsme vám během dvou let …