Scinet.cz » Články

Téma: Windows 8

IT/Počítače »

[ 19.8. 2011 | Komentářů (2) ]
Střípky Windows 8, Microsoft si pouští pusu na špacír

Společnost Microsoft začíná prolamovat ledy mlčení o chystaném operačním systému Windows 8. Na internetu sice kolují určitá raná sestavení nástupců Sedmiček, ale jde především o instalace nad Windows 7 bez jasných nových rysů či již odhaleného nového vzezření systému. Microsoft teď však roušku tajemství nad systémem poodhalil.
Obecně vzato, o Windows …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 19.12. 2010 ]
Co přijde po Windows? Microsoft už chystá nástupce (3)

Vedle projektů, jako jsou Singularity, Midori a další, Microsoft pracuje rovněž na nové generaci “klasických” Windows. Windows 8 či Windows Next – říkejte tomu, jak chcete – dost možná budou jiné, než jak Windows známe: virtualizace, virtualizace a zase ta virtualizace ruku v ruce s cloud computingem. Souboj s Chrome …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 2.7. 2010 ]
Windows 8 budou analyzovat uživatele podle obličeje

Na veřejnost se dostala prezentace Microsoftu — určená patrně OEM partnerům — popisující nové rysy a vlastně celé pojetí připravovaného systému Windows 8. Bude vám vadit, když vás počítač bude snímat?
Nástupce Windows 7 se má na trh dostat už v roce 2012. Pevné datum stanoveno nebylo a ani se samotným …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 1.12. 2009 ]
Windows 8 přijdou v roce 2012, možná o něco dříve

Windows 7 jsou na trhu něco málo přes měsíc a už se opět začíná častěji hovořit o jejich nástupci. Microsoft dříve prohlásil, že se chce držet plánu, podle kterého by vydávání nových verzí operačních systémů rodiny Windows mělo po sobě následovat co tři roky — a teď to potvrzuje.
Zatím největší …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 1.10. 2009 ]
Přípravy Windows 8 a zcela nového systému Barrelfish

Windows 7 sice na trh přijdou už na konci měsíce, ale už teď se objevují zprávy o další generaci Windows – kromě toho vývojáři z ETH v Curychu a britského Microsoft Research představili vývojovou verzi zcela nové operačního systému, který se Windows v ničem nepodobá.
Už je takovým koloritem technických nadšenců, …