Scinet.cz » Články

Téma: Virtualizace

IT/Počítače, Kavárna »

[ 16.4. 2010 ]
Operační systémy Qubes a Ethos

Na světě jsou dva nové operační systémy. Přesněji řečeno jeden z nich se nachází v alfa verzi (rané vývojové fázi), druhý je ve stavu konceptu. A striktně vzato nejde o systémy stavěné na zelené louce: Oba jsou postavené na virtualizačních technikách a slibují vyřešení otázky bezpečnosti operačních systémů.
Oba systémy – …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 8.10. 2009 ]
Microsoft a linuxový gigant Red Hat: spolupráce nese první ovoce

Společnosti Microsoft a Red Hat počátkem letošního roku oznámily, že se vrhají do vod spolupráce. Po měsících testování teď hlásí: certifikace našich systémů s ohledem na interoperabilitu je dokončena.
Na rozdíl od firem Novell, Xandros nebo Linspire (poslední dvě byly později sfúzovány), které s Microsoftem uzavřely rozsáhlejší dohody, jejichž součástmi je …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 5.9. 2009 ]
Microsoft svými službami zákazníky vrací o 20 let zpět, tvrdí Red Hat

Softwarová společnost Red Hat kritizuje přístup firem s proprietárními produkty. Jejich cloud služby prý kvůli uzavřenosti staví zákazníky do pozice, jaká v IT panovala v 80. letech. Red Hat má na mysli přístup vendor lock-in.
O těchto problémech hovoři Paul Cormier, prezident oddělení produktů a technologií společnosti Red Hat, na Red …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 24.7. 2009 ]
Ubuntu 9.10 Alfa 3 přichází s Ubuntu One pro synchronizaci složek. Stahujte k testování

Vývojáři nejpopulárnějšího linuxového operačního systému Ubuntu uvolnili nové testovací sestavení – třetí vývojová alfa verze přichází s novinkou v podobě aplikace Ubuntu One. Ta slouží k synchronizaci složek a souborů mezi vybranými počítači. Co se vnitřností nového Ubuntu týče, vyřešeny by měly být problémy s výkonem grafických karet Intel (v …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 23.7. 2009 ]
Prasata létají: Microsoft uvolnil kódy pro Linux

Patrně jeden z nejpřekvapivějších okamžiků v historii Microsoftu. Firma, jež své podnikání a celou firemní politiku opírá o uzavřený software a softwarové patenty, kterých vlastní s přehledem nejvíce, uvolnila programové kódy přímo pro jádro jejího velkého konkurenta – pro Linux.
(První část nadpisu jsem přebral od Marry Jo Foley, blogerky serveru …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 5.5. 2009 ]
Windows 7 ke stažení i s XP Mode

Microsoft podle plánu uvolnil skoro finální verzi nového operačního systému Windows 7 široké veřejnosti. Na uživatele čeká nejen řada novinek a různých více či méně kosmetických změn od vydání Windows 7 Beta, ale také dostupná podpora aplikací pro Windows XP.
Patrně nejzajímavější novinkou v „kandidátu na vydáni“ Windows 7 je režim …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 30.4. 2009 | Komentářů (2) ]
Windows 7 budou podporovat programy z XP. Virtualizací

Nový operační systém od Microsoftu bude obsahovat podporu pro aplikace napsané pro Windows XP. Tam, kde Visty selhaly, Sedmičky přinášejí uživatelům útěchu: softwarová kompatibilita se zachová. Použité řešení má však svá „ale“.
Když jsem v červnu loňského roku psal o Windows 7 (Windows Seven přicházejí. Co o nich víme?), část textu …

IT/Počítače »

[ 28.2. 2009 ]
Red Hat podepsal dohodu s Microsoftem

Společnosti Microsoft a Red Hat spolu uzavřely smlouvu o interoperabilitě v oblasti virtualizace. Linuxový distributor ale odmítá, že by se vydal na cestu hlubší spolupráce s redmondskou společností, jak to před více než dvěma lety udělala firma Novell.
Spolupráci obou firem oznámil počátkem minulého týdne na tiskové konferenci Mike Neil ze …