Scinet.cz » Články

Téma: iPhone

IT/Počítače »

[ 1.4. 2010 | Komentářů (2) ]
Windows 7 i iPhone: hackeři je napadli během chvíle

Nový ročník hackerské soutěže Pwn2Own přinesl zajímavé výsledky: během chvíle padly nejpoužívanější webové prohlížeče a s nimi nové zcela záplatované Windows 7 i Mac OS X 10.6. Ovšem cestu přes produkty Googlu se nepodařilo najít nikomu. Úspěšně atakován byl i populární iPhone.
Soutěž Pwn2Own, pořádaná společností TippingPoint, byla součástí konference CanSecWest konané mezi 20. a 26. březnem v kanadském Vancouveru. „PWN2OWN rok od roku roste a mezi účastníky konference je podle všeho hodně oblíbená. Přitahujeme ty nejlepší a nejbystřejší lidi, kteří se s námi chtějí podělit …

Telekomunikace, Zprávy »

[ 14.12. 2009 ]
Majitelé iPhonu nám zatěžují sítě, stěžuje si AT&T. Telefony přitom prodává exkluzivně a jen s datovým paušálem

Deník The Wall Street Journal informuje o takřka komickém problému, na který si stěžuje americká telekomunikační firma AT&T. A sice že její klienti mají až moc velký zájem o datové služby a že hlavně majitelé iPhonu vytěžují síť operátora. Přitom právě AT&T telefony iPhone v USA nabízí exkluzivně.
Operátor všechny zájemce o iPhone láká na své datové služby (zrovna u tohoto přístroje platí, že bez datové sítě poněkud ztrácí svůj smysl) – zákazník si vlastně ani iPhone nemůže pořídit, pokud se firmě neupíše na využívání datové …

Internet, Kavárna, Komentáře, Telekomunikace »

[ 15.10. 2009 ]
Mobilní připojení přes LTE v průměru nabídne 20 Mbit/s

Nedávné ohlášení testování rychlých LTE sítí na našem území vyvolává mezi zainteresovanou veřejností řadu otázek. Opravdu lze čekat přenosy v mobilní síti rychlostmi v řádech stovek megabitů za sekundu? Nadpis článku hovoří jasně… Informace o tom, jaké informace můžeme čekat, podaly firmy Motorola a ZTE a opřít se můžeme také o údaje z testování nové sítě v zahraničí.
Něco málo k současným 3G sítím
Relativně dlouhou dobu se toho v oblasti mobilních datových sítí (nebo hlasově-datových) příliš nedělo. Snad operátoři prominou, ale vzácné lokality, které jsou pokryty …

IT/Počítače, Telekomunikace, Zprávy »

[ 3.8. 2009 ]
Nový iPhone v Česku stojí 20 tisíc

Mobilní telefon iPhone firmy Apple dorazil na český trh. Nový typ iPhone 3GS, obecně označovaný za mírné vylepšení předchozího modelu, je k mání u českých operátorů za srovnatelné, ale vysoké ceny. Nedotovaný zákazníka vyjde na bezmála 20 tisíc korun, například T-Mobile jej nabízí ve Twist sadě s kreditem 10 Kč za 20 049 Kč.
Nedotované ceny u O2 byly stanoveny na 15 895 Kč za model s pamětí 16 GB a 18 395 Kč s 32 GB místa. Telefon v kombinaci v různých balíčcích a v …

Telekomunikace, Zprávy »

[ 7.12. 2008 ]

Mediální skupina Mafra, jíž patří například zpravodajský server iDnes.cz, vyhlásila výsledky ankety Mobil roku 2008. Z celkem dvaceti soutěžících mobilních telefonů čtenáři iDnes.cz, deníků MF Dnes a Metro, časopisů Svět mobilů, MobilHry a Yop! vybrali svou jedničku: iPhone 3G. Kromě čtenářů hlasovala i odborná porota, jež volila nejlepší mobilní telefony ve čtyřech různých kategoriích.
Ankety se zúčastnilo 91 227 čtenářů, z čehož 85 559 platných hlasů bylo odevzdáno přes web a 5 668 hlasů pomocí SMS zpráv.
Na základě hlasování druhou příčku obsadila Nokia N95 …

IT/Počítače, Telekomunikace, Zprávy »

[ 10.11. 2008 ]

Studie společnosti Canalys odhalila, že společnost Apple se díky stále rostoucímu prodeji telefonů iPhone vyhoupla na druhé místo na trhu se smartphony.
Jak studie uvádí, celkově se ve třetím čtvrtletí prodalo 39,9 milionu chytrých telefonů, díky čemuž jejich podíl na trhu s mobilními telefony vzrostl na 13 % (v předchozím čtvrtletí to bylo 11 %). Navíc se na americkém trhu jejich prodej zdvojnásobil.
Díky červencovému uvedení nového iPhone 3G na americký trh a jeho následné expanzi na globální trh se Apple se 17,3 % dostal na druhé …

IT/Počítače, Telekomunikace, Zprávy »

[ 27.11. 2007 ]

Soud v Německu nařídil, aby iPhone od společnosti Apple byl dostupný všem, nejen zákazníkům operátora T-Mobile, který jej nabízí jen při podpisu smlouvy na dva roky.
Za rozhodnutím stojí zemský soud v Hamburku a T-Mobile se mu podřídil. iPhone už ale v tomto případě nestojí 399 eur, ale závratných 999 eur (takřka 27 000 Kč).
Pokud by se T-Mobile rozhodl jinak a iPhone by prodával jen na smlouvu, hrozila by mu pokuta ve výši čtvrt milionu eur za každý prodaný přístroj.
Scinet.cz