Scinet.cz » Články

Téma: Firefox

IT/Počítače, Zprávy »

[ 13.3. 2011 ]
Hackeři pokořili Windows 7 i Mac OS X

5. ročník soutěže PWN2OWN začal. Souboj špiček na bezpečnost operačních systémů a webových prohlížečů přinesl hned poražené: Internet Explorer/Windows 7 a Safari/Mac OS X. Google Chrome nikdo nepřekonal.
Společnost Apple pár dní před zahájením klání uvolnila sadu bezpečnostních záplat pro webový prohlížeč Safari a operační systém iOS (verze 4.3 je již dostupná ke stažení). Opraveno bylo přes 60 objevených zranitelností, kterých by bylo možné zneužít k útokům na operačních systémy Mac OS X, iOS (mobilní verze), ale vlastně také Windows.
Tato sada aktualizací byla vydána docela krátce poté, …

IT/Počítače »

[ 1.4. 2010 | Komentářů (2) ]
Windows 7 i iPhone: hackeři je napadli během chvíle

Nový ročník hackerské soutěže Pwn2Own přinesl zajímavé výsledky: během chvíle padly nejpoužívanější webové prohlížeče a s nimi nové zcela záplatované Windows 7 i Mac OS X 10.6. Ovšem cestu přes produkty Googlu se nepodařilo najít nikomu. Úspěšně atakován byl i populární iPhone.
Soutěž Pwn2Own, pořádaná společností TippingPoint, byla součástí konference CanSecWest konané mezi 20. a 26. březnem v kanadském Vancouveru. „PWN2OWN rok od roku roste a mezi účastníky konference je podle všeho hodně oblíbená. Přitahujeme ty nejlepší a nejbystřejší lidi, kteří se s námi chtějí podělit …

Internet, IT/Počítače, Kauzy »

[ 21.12. 2009 ]
Microsoft musí podpořit Firefox, Operu a jiné. Komise s ním končí řízení

Spor mezi Evropskou komisí a společností Microsoft kvůli integraci Internet Exploreru do Windows skončil. Evropský regulátor přijal nabídku Microsoftu: ve Windows nebude privilegován Internet Explorer, ale uživatel si při instalaci systému bude moci zvolit prohlížeč webu z nabídky, tzv. ballot screen.
Microsoft se tak vyhnul další pokutě, která mu od Evropská komise hrozila. Dosud mu bylo kvůli zneužívání dominantního postavení na trhu uloženo zaplatit kolem 1,7 miliardy euro, více než 43 miliard korun.
Na obrazovce s výběrem prohlížečů bude celkem dvanáct dostupných programů, z čehož na prvních …

Internet, IT/Počítače, Kavárna, Komentáře »

[ 12.12. 2009 | Komentář (1) ]
Překvapení: Doplňky pro Firefox za peníze v online obchodě, zvažuje Mozilla

Stále rostoucí popularita webového prohlížeče Firefox otevírá další obchodní možnosti pro Mozilla Foundation, která se stará o jeho vývoj. Už během příštího roku by se po vzoru Apple App Store mohl objevit online obchod, ve kterém by si uživatelé mohli zakoupit doplňky pro svůj oblíbený prohlížeč…
S odvoláním na slova produktového manažera Justina Scotta z Mozilla Foundation o tom informuje server TheRegister.co.uk.
Justin Scott o plánech zřízení e-shopu s doplňky hovořil včera na konferenci Add-On-Con 09 konané v Kalifornii. Pilotní projekt podle jeho slov může odstartovat …

IT/Počítače »

[ 22.9. 2009 ]
Chrome 3.0 je 2x rychlejší než Firefox, ukazují testy

Nová stabilní verze Google Chrome 3.0 je nejrychlejším prohlížečem. V testech porazil i dosavadní jedničku, Safari od Applu, které s ním sdílí jádro WebKit.
Na základě testů, které od minulého týdne prováděl Computerwolrd, je Chrome 3.0 nejrychlejší stabilní verzí ze všech pěti hlavních webových prohlížečů webu. Výsledky ukazují, že při práci s JavaScriptem je více než devětkrát rychlejší než Internet Explorer 8 od Microsoftu, více než pětkrát rychlejší než nedávno vydaná Opera 10.0, dvaapůlkrát rychlejší než současný Firefox 3.5 a o 30 procent rychlejší než Safari …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 3.6. 2009 ]
Firefox i Opera ve Windows povinně, ať chcete nebo ne

Evropská komise bude po Microsoftu pravděpodobně chtít, aby jeho operační systém Windows neměl předinstalovaný jen webový prohlížeč Internet Explorer, ale i konkurenční produkty jako Firefox a Operu.
Softwarová společnost Microsoft v současnosti čelí antimonopolnímu řízení v Evropské unii. Evropská komise ji viní z porušování pravidel hospodářské soutěže EU kvůli tomu, že do svého operačního systému Windows integrovala webový prohlížeč Internet Explorer.
Po měsících debat, jak by evropský regulátor chtěl Microsoft „potrestat“ po technické stránce, se už objevují první zprávy na toto téma, které do velké míry míchají …

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 15.9. 2008 ]

Ať už mluvíme o Internet Exploreru 8 Beta 2, nebo o Chrome, zkušební verzi webového prohlížeče od Googlu, spojuje je jedna funkce, která je známá už z prohlížeče Safari. „Porno režim“, „InPrivate“, „Incognito“, … říkejte si tomu, jak chcete, ale funkce je jasná ― pomocí tohoto modu po vašem brouzdání webem v počítači nezůstanou stopy, čímž je zaručeno, že aspoň v určitém ohledu je zachováno vaše soukromí.
Právě vydání Chrome a jeho okamžitý úspěch mezi uživateli způsobil, že tato funkce se objeví i v nové verzi …

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 29.8. 2008 ]

Mozilla 25. září vydala opravenou verzi svého webového prohlížeče Firefox. Záhy se však ozvali uživatelé, že aktualizací na Firefox 3.0.2 přišli o možnost použití uložených hesel. Ačkoli některá média hovořila o „smazaných heslech“, „ztracených heslech“ atp., situace nebyla zas tak vážná, jak se zdálo.
Představitelé Mozilly uživatelům vzkázali, že hesla smazána nebyla, že opravený Firefox (řešící mimochodem 11 bezpečnostních děr) obsahuje jen chybu, která způsobuje, že Firefox či jeho správce hesel si nerozumí s texty s nestandardními znaky a diakritikou.
Problém se dá vyřešit například tak, že …