Scinet.cz » IT/Počítače, Zprávy

Nový Mac OS X trpí vážnou chybou: uživatelé hlásí ztráty dat

12.10. 2009, Scinet.cz

Snow Leopard - Mac OS X 10.6Nová verze operačního systému od společnosti Apple má podle hlášení uživatelů trpět chybou, která vede až ke ztrátě všech dat souvisejících s uživatelskými účty.

Mnozí majitelé Macintoshů si na internetových fórech stěžují, že po přechodu na vyšší verzi (Snow Leopard) a po přihlášení do systému pod účtem „host“ dochází ke smazání jejich osobních dat. Mizí tudíž nejen nastavení systému a všech aplikací, ale rovněž se ztrácejí soubory v osobních složkách, tj. dokumenty, fotografie a hudba apod. Nejvíce problémů hlásí uživatelé, kteří na vyšší verzi migrovali z Mac OS X 10.5 (Leopard). Není tedy výjimkou, že objem ztracených dat se pohybuje i v řádu stovek gigabytů.

Chyba se projevuje kompletním smazáním uživatelského profilu a všech souborů, které tedy s ním souvisejí. Po dalším přihlášení do Mac OS X se účet zresetuje, vytvoří se nový profil s prázdným obsahem. Uživatelé by proto na svých Macintoshích měli zakázat účet hosta a také zálohovat systém programem Time Machine. Apple se k problému ještě nevyjádřil, a to i přesto, že chyba je průběžně hlášena už více než měsíc.

Scinet.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Kontrolní kód