Scinet.cz » Internet, Telekomunikace, Zprávy

T-Mobile otočil. 3G síť bude

22.12. 2008, Scinet.cz

Společnost T-Mobile oznámila, že plánuje spustit svou vlastní 3G síť (na bázi UMTS FDD). Změnila tedy své prvotní plány, kdy ještě před pár měsíci tvrdila, že standardní 3G síti se věnovat nebude. Podle tehdejších prohlášení T-Mobile v 3G neviděl budoucnost a sliboval uvedení jiné technologie, LTE.

Jestliže se domníváte, že za změnou stojí čím dál větší obliba moderních telefonů (a příchozích netbooků) s podporou 3G, máte naprostou pravdu. Přístroje stavěné pro 3G sítě se u nás čile prodávají, přitom jejich potenciál využije málokdo. I když třeba majitelům datových telefonů zas až nevadí, že nemají jak využívat rychlý internet ve svém mobilu, T-Mobile vycítil šanci a 3G síť jim nabídne. Navíc, jak si řekneme níže, T-Mobile má v oblasti 3G telefonů své plány.

Podle toho, co T-Mobile prohlašuje, by první komerční spuštění sítě mělo proběhnout do konce roku 2009. Aspoň 70 procent populace by přístup k ní mohlo mít už v roce 2010.

Výstavba 3G sítě však neznamená, že by T-Mobile upustil od svých dřívějších plánů s výstavbou sítě s technologií LTE. Bude pracovat na obou sítích a dále i na rozšiřování pokrytí EDGE.

Scinet.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Vypršel časový limit. Prosím, obnovte kontrolní otázku pomocí tlačítka napravo.