Scinet.cz » Články

Téma: VDSL

Internet, Telekomunikace »

[ 24.4. 2011 ]
Telefónica zrychluje připojení, spouští VDSL s rychlostí „až 25 Mbit/s“

Společnost Telefónica O2 CZ oznámila spuštění technologie VDSL. V praxi to znamená, že uživatelé by se měli dočkat rychlejšího připojení za stejnou cenu. Maximální rychlostí v příchozím směru je „až“ 25 Mbit/s, v odchozím „až“ 2 Mbit/s. Tyto dva tarify jsou však nové a mají i nové ceny.
Internetové přípojky na bázi VDSL budou spouštěny od 9. května. Pro stávající zákazníky Telefónicy O2 to nic moc nemění — pokud budou chtít VDSL používat, budou si muset objednat speciální modem, který si s touto technologií poradí. Cena …

Internet, Telekomunikace »

[ 20.3. 2009 ]

Švédská společnost Ericsson oznámila, že se jí podařilo překonat další milník v technologii DSL. Jako vůbec první firma demonstrovala přenos dat na bázi VDSL2 rychlostí vyšší než 0,5 Gbit/s.
Firma Ericsson přenesla data rychlostí vyšší než 500 Mbit/s na vzdálenost 500 metrů přes kroucené linky s použitím nejnovějších technologií svazování linek a eliminace přeslechů (tzv. „vektorizované“ VDSL2). „Klasické“ VDSL2 přitom dosud umožňovalo maximální symetrickou (tj. v obou směrech) rychlost kolem 100 Mbit/s do maximální vzdálenosti 300 metrů.
Naděje, že by nové zdokonalené VDSL2 přineslo výraznou změnu …