Scinet.cz » Články

Téma: Skype

Internet, IT/Počítače, Telekomunikace »

[ 10.1. 2011 ]
Čína zakázala Skype a další VoIP služby

Čína varuje, že používání Skype a dalších zahraničních VoIP služeb je v rozporu se zákonem. Hlasovou komunikaci mohou zprostředkovávat pouze státní firmy.
Na samotném konci roku 2010 se ve světových médiích objevily zprávy, že Skype bude z vůle čínské komunistické vlády zakázán. Jako první o tom informovaly čínské listy Shangai Daily a People’s Daily Online.
Z nařízení čínských úřadů jsou internetové hlasové služby, které neposkytují státní firmy China Telecom a China Unicom, nelegální. Důsledkem toho je, že VoIP služby zahraničních poskytovatelů budou zablokovány. Čínské ministerstvo průmyslu a …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 2.9. 2009 ]
Stáhněte si: Vyšel nový Skype pro Linux

Vývojáři po více než roce vydali novou verzi komunikačního programu Skype. Dostupná je ale zatím jen beta verze – finální vydání může být stejně jako minule otázkou ještě několika měsíců.
Skype 2.1 beta obsahuje několik novinek a zásadních změn. Mezi ty hlavní patří:

Podpora HQ videa (vysoká kvalita obrazu s rozlišením 640×480 px).
Podpora zvukového kodeku SILK (nahrazuje SVOPC).
Přibyla podpora zvukového systému PulseAudio (poznámky viz níže).
Možnost posílání SMS zpráv.

Co se vylepšení útrob týče, došlo rovněž ke zlepšení zařízení fungujících s ALSA, což ocení například majitelé USB headsetů. Vývojáři …

Internet, IT/Počítače, Telekomunikace, Zprávy »

[ 27.11. 2008 ]

Jak 22. listopadu informoval server The Register, zákazníci Skype mohou přijít o svá dosavadní čísla. Až 10 000 lidí si do 20. prosince bude muset změnit číslo začínající na 020 7870.
O celé záležitosti se toho moc neví, ale na vině jsou rozmíšky mezi společností Skype a voipovým operátorem GCI Telecom. Hrozí, že právě o ta čísla, která má Skype pronajatá, lidé přijdou.
Scinet.cz

Internet, IT/Počítače, Telekomunikace, Zprávy »

[ 27.10. 2008 ]

Kanadští odborníci z Citizen Lab z University of Toronto odhalili, že textové zprávy odeslané přes čínskou verzi Skypu, které souhlasily s vybranými klíčovými slovy jako „nezávislost Tchaj-wanu“ nebo „komunistická strana“, se společně s údaji identifikujícími odesílatele ukládají na nezabezpečené (veřejně přístupné) webové servery.
Tiskový mluvčí Skypu prohlásil, že o praktikách čínské sítě TOM Online, která má tamní Skype na starost, vůbec nic netušili. Skype se veřejnosti zároveň i za problémy omluvil. „Hluboce se omlouváme za narušení soukromí na serverech společnosti TOM v Číně a celou situaci …

Internet, IT/Počítače, Kauzy, Kavárna »

[ 30.7. 2008 | Komentářů (2) ]

V těchto dnech se potichu začínají množit informace o odposlouchávání šifrovaných hovorů přes síť Skype. VoIP telefonie sice s sebou jistá rizika nese, ale teď se na veřejnost dostala zpráva od politických špiček, že „odposlouchávat hovory přes Skype můžeme kdykoliv“.
O bezpečnostních hrozbách či narušení soukromí v souvislosti s používáním komunikačního programu Skype se spekuluje neustále. Leckoho sice tyto debaty nechávají klidnými, ale nyní se hovoří o tom, že je velice snadné odposlouchávat zašifrované hovory vedené přes Skype: napomáhá tomu prý backdoor, zadní vrátka, která …

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 28.4. 2008 | Komentář (1) ]

Skype rozšiřuje pole své působnosti a dává k testování zdarma svůj nový software pro mobilní zařízení. Nový software je postaven na Javě (podpora asi u padesáti různých modelů mobilních telefonů) a uživateli umožňuje chatovat textově, ale rovněž i telefonovat ostatním kontaktům i přes SkypeIn.
Očividně tak byly vyřešeny dřívější různé technické problémy, které stály v cestě nasazení mobilní verze Skypu na trh. VoIPový software si můžete stáhnout ze stránek Skype (na výběr máte verzi pro telefony Nokia, Motorola, Samsung a Sony Ericsson. Více zde.
Scinet.cz

Internet, Zprávy »

[ 21.4. 2008 ]

Jak informovala některá zahraniční média včele s Financial Times, eBay zvažuje prodej Skype. Ekonomické výsledky prostě stále nejsou takové, jak by si lidé z eBay přáli a hodnota divize Skype neustále klesá. Přitom v roce 2005 za ní eBay zaplatila něco kolem tří miliard amerických dolarů; a loni jeho cena činila jen 1,4 miliard amerických dolarů.
Původní naděje eBay, že Skype pomůže jejímu online obchodu tím, že zjednoduší komunikaci mezi zákazníky a prodávajícími a taky novými obchodními modely jako „click to call“, se po třech letech …

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 17.3. 2008 ]

Uživatelé Linuxu mají důvod k radosti. Třebaže se jim Skype svou uzavřeností zdrojových kódů nemusí zamlouvat, je to jeden z programů, který se pro komunikaci s firmami nebo přáteli stává nevyhnutelností. Už nějakou dobu sice existoval i pro jiné systémy než Windows, ale například jeho linuxová verze nepodporovala video. To Skype konečně změnil a přes novou verzi 2.0 můžou videohovory uskutečňovat i uživatelé Linuxu.
Dostupné jsou verze pro Ubuntu, Debain, Xandros, Fedoru, openSUSE, Mandrivu, Centos ― brzy by měly být i v repositářích jednotlivých distribucí.
Více na …