Scinet.cz » Články

Téma: Hewlett-Packard

IT/Počítače, Zprávy »

[ 19.8. 2011 | Komentářů (2) ]
HP se vzdává výroby osobních počítačů. Končí také s tablety a mobily s WebOS

Společnost Hewlett-Packard v tiskové zprávě oznámila, že ruší prodej a další vývoj všech mobilních zařízení, na kterých běží linuxový operační systém WebOS, jehož získala akvizicí firmy Palm. Dost možná končí i samotný operační systém. Firma zároveň potvrdila, že má v plánu prodat i výrobu svých osobních počítačů.
Rozhodnutí o ukončení vývoje všech zařízení s operačním systémem webOS nebylo HP nijak detailně komentováno. Došlo pouze na strohé prohlášení o „ukončení všech operací týkajících se zařízení s webOS“. Na smetiště dějin tak míří tablety TouchPad a telefony s …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 20.3. 2009 ]
HP nabízí baterie pro notebooky s životností 3 roky

Firma Hewlett-Packard začala prodávat baterie pro notebooky, u nichž garantuje životnost po tři roky používání.
V nových akumulátorech jsou použity články Sonata od společnosti Boston Power. Jí vyvinutá lithium-iontová (Li-Ion) baterie bez degradace vydrží 1000 cyklů nabití, tedy dvakrát až třikrát více cyklů než jiné běžné akumulátory. Sonata se navíc dokážou nabít na 80 % již za pouhých 30 minut.
S prodejem společnost HP začala už před pár dny a nabízí je ve svém internetovém obchodě pro celkem osmnáct modelů notebooků určených pro domácí spotřebitele, to je …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 15.1. 2009 ]
HP na náš trh uvádí notebook s výdrží 24 hodin

Společnost Hewlett-Packard na český trh uvádí nový model notebooku, který na jedno nabití baterie vydrží pracovat až 24 hodin. Model HP EliteBook 6930p otestovala už řada zahraničních redakcí IT magazínů i redaktoři českého časopisu Connect, kteří naměřili výdrž baterie v délce 23 hodin a 26 minut. Přístroj budou testovat i další redakce českých médií.
Hlavní podíl na výdrži má rozšiřující 12-článková baterie, LED podsvícení displeje (technologie Illumi-Lite) a SDD disk o kapacitě 80 GB. 
„To vše spolu se správou hardwaru a dalším nastavením skutečně dokáže téměř neuvěřitelných …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 14.4. 2008 ]

Možná si vzpomínáte, jak jsme na našem serveru na konci loňského roku informovali o tom, že externí disky od společnosti Seagate obsahovaly nebezpečný virus, který kradl hesla a měl dokonce i mazat některé soubory. Něco podobného se teď přihodilo společnosti Hewlett-Packard. Na externích paměťových flash médiích (USB klíčenkách) o kapacitě 256 MB a 1 GB byly identifikovány viry W32.SillyFDC a W32.Fakerecy. Problém je o to větší, že tyto paměti jsou dodávány jako příslušenství k serverům.
Bezpečnostní hrozba by ale nakonec neměla být nikterak velká, …