Scinet.cz » Články

Téma: Canonical

IT/Počítače, Kavárna, Tipy a triky »

[ 7.5. 2010 | Komentářů (3) ]
Nové Ubuntu stojí za hřích

Patrně nejpopulárnější linuxový systém pro osobní počítače po dalším půl roku vývoje prošel malou přestavbou. I když bývám k Ubuntu poměrně kritický, tentokráte musím říct, že se povedlo. Pro počítačové začátečníky výborný systém.
Nedávno jsem se na téma Ubuntu rozepsal v článku s titulkem, zda je Ubuntu ten nejlepší „Linux“. …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 5.3. 2010 | Komentář (1) ]
Nové Ubuntu 10.04 inspirováno systémem Mac OS X

Připravovaná nová verze linuxového systému Ubuntu konečně prochází dlouho avizovanou změnou v grafickém vzezření. Firma Canonical zapracovala na nových tématech pro prostředí GNOME – výsledek snažení ukazuje, že systém se v tomto směru opět o cosi blíží známému systému Mac OS X od Applu.
“Macintoshsky” začalo Ubuntu vonět už při uvedení …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 27.10. 2009 ]
IBM a Canonical: Ubuntu pro firmy

Společnosti IBM a Canonical společně firemní klientele poskytnou nové softwarové řešení – operační systém Ubuntu, o jehož vývoj se stará právě Canonical, provázaný s IBM Client for Smart Work. Součástí balíku, který poběží na novém Ubuntu 9.10, je kancelářská sada IBM Lotus Symphony a také Lotus Notes (e-mail, groupware) doplněné …

IT/Počítače, Kavárna »

[ 13.8. 2009 | Komentářů (3) ]
Microsoft chce netbooky dostat z trhu. Kvůli Linuxu a Windows XP

Společnost Microsoft poprvé v historii přiznala, že její klientská divizi čelí konkurenci ze strany více linuxových firem. Čím dál větší starosti jí dělá i firma Apple, ale největším trnem v oku jí jsou netbooky – ty chce už koncem roku nahradit počítači dle svých představ, které zvednou prodejnost Windows.
Microsoft ve …