Scinet.cz » IT/Počítače, Zprávy

Microsoft na reklamním snímku graficky vyměnil černocha za bělocha

26.8. 2009, Oldřich Klimánek
téma: , ,

Softwarový gigant se omlouvá za reklamní snímek, na kterém grafici smazali hlavu černocha a nahradili ji hlavou vysmátého muže bílé pleti. Nijak skvělou práci ale neodvedli, na svém místě nechali ruku „původního majitele“.

Na původním snímku, který se objevil na webových stránkách Microsoft.com, sedí tři lidé: Asiat, Afroameričan a žena bílé pletí. Avšak na polských stránkách firmy hlava Afroameričana chybí – na jejím místě se objevila tvář jiného muže bílé pleti.

Původní reklama MicrosoftuGraficky upravená polská verze snímku. Černoch zmizel.Trapas Microsoftu vyšel najevo včera, když si ho povšimla řada blogerů a uživatelů sítě Twitter.

Microsoft snímek z webu už stáhl a za chybu polských kolegů se omlouvá. Redmondská firma dále slíbila, že pochybení zaměstnanců prošetří, žádné vysvětlení pro editaci fotografie nemá. Nicméně není těžké si domyslet, že polská pobočka odstranila černocha kvůli reprezentativnosti snímku, kvůli rasové homogenitě polského obyvatelstva.

Na velikosti nezáležíGrafik se ale při své práci s Photoshopem, či spíše MS Malování, kromě nevyretušování ruky dopustil dalších chyb: hlava působí nepřirozeně a culící se muž ji naklání špatným směrem. Nadto je ze snímku patrné, že LCD displej není zapojený a třešničkou na dortu je vyretušované logo firmy Apple, velkého konkurenta Microsoftu – s největší pravděpodobností totiž na stole leží MacBook a ne PC s Windows.

Oldřich Klimánek

Provozovatel serveru Scinet.cz.


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Kontrolní kód