Scinet.cz » IT/Počítače, Zprávy

Microsoft do netbooků „nalepí“ své Office 2007

23.2. 2009, Scinet.cz

Společnost Microsoft oznámila, že do netbooků, malinkých notebooků, které v současnosti zažívají stále větší rozmach, přes své partnery nainstaluje kancelářský balík MS Office 2007.

Nepůjde však o plnou verzi v rámci OEM kanálu, což by se podstatně promítlo do ceny netbooků, ale jen o zkušební verzi, jež funguje 60 dní. Podle prohlášení Microsoftu se kancelářská sada objeví na 70 % procentech netbooků, které půjdou na trh. Vzhledem k tomu, že 70 % netbooků se prodává s operačním systémem Windows XP (zbytek s různými linuxovými systémy), se nabízí, že všechny netbooky s Windows budou Office obsahovat. 

„Pro majitele netbooků bez CD/DVD mechaniky může být obtížné doinstalovat všechny aplikace, které potřebují. Proto jim ve spolupráci s výrobci netbooků nabízíme předinstalovanou zkušební verzi Microsoft Office 2007 pro studenty a domácnosti, kterou lze následně převést na plnohodnotnou verzi,“ říká Aleš Růžička, manažer divize Information Worker společnosti Microsoft. 

Microsoft tak využívá úspěšnosti malých notebooků k propagaci svých kancelářských programů ― dva měsíce nechá uživatele, aby si je osahali a pak je vyzve k jejich zakoupení. 

Zkušební verze MS Office 2007 se objeví na počítačích všech velkých partnerů Microsoftu, jako je Acer (Aspire One), Asus (netbooky Eee budou obsahovat jak Microsoft Works, tak i Microsoft Office), Hewlett-Packard (zkušební MS Office i MS Works budou na všech netboocích HP Mini), Lenovo (všechny modely IdeaPad nabídnou totéž) a Toshiba (opět stejná sada předinstalovaného softwaru se objeví v regionu EMEA, tj. i u nás). 

„Netbooky jsou nejrychleji rostoucím segmentem trhu s notebooky a zákazníci si vybírají i podle softwarového vybavení. Věříme, že zkušební verze Microsoft Office umožní našim zákazníkům dostat z našich netbooků maximální užitek,“ říká Vít Urban, Business Unit Manager Consumer Products ze společnosti Acer.

Microsoft dále popisuje, jak přejít na plnou verzi balíku. „Výhodou předinstalované zkušební verze aplikace Microsoft Office je snadný přechod na plnou verzi pro zákazníky, kteří nemají ve svém netbooku CD/DVD mechaniku. Stačí pouze zadat instalační klíč z krabice se softwarem do dialogového okna již předinstalované sady Microsoft Office 2007 pro studenty a domácnosti, a tím dojde k převedení zkušební verze na verzi plnou.“

Scinet.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Kontrolní kód