Scinet.cz » Internet, Telekomunikace, Zprávy

300 miliard euro do výstavby optických sítí

18.4. 2009, Scinet.cz

Generální ředitel T-Mobile ČR Roland Mahler se na semináři „Budoucí Evropa: Moderní komunikace pro každého“ nechal slyšet, že evropští operátoři musejí investovat 300 miliard euro (více než osm bilionů korun) do výstavby mezinárodní optické komunikační sítě. Tedy pokud nechtějí, aby se prohloubilo jejich zaostávání za Spojenými státy a Asií. Informovala o tom Česká tisková kancelář na svém serveru FinančníNoviny.cz.

Výše investic do rozvoje sítí rozpočítaná na hlavu se v Evropě pohybuje kolem dvou třetin výdajů ve Spojených státech. V případě větší podpory rozvoje sítí by do roku 2015 díky tomu mohly vzniknout 2 miliony pracovních míst.

O výstavbě vlastní optické sítě se nedávno rozhodla Austrálie, která na její vybudování společně s některým z vybraných soukromých subjektů založí vlastní společnost. Cílem australské vlády je 90 % obyvatel Austrálie a firmám zařídit kvalitní internetové přípojení s rychlostí 100 Mbit/s. Stavba sítě by měla trvat osm let. Více v článku: 100 Mbit/s do každé domácnosti. Austrálie se chystá na velký projekt.

Scinet.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Kontrolní kód