Scinet.cz » Články

Téma: Safari

IT/Počítače »

[ 1.4. 2010 | Komentářů (2) ]
Windows 7 i iPhone: hackeři je napadli během chvíle

Nový ročník hackerské soutěže Pwn2Own přinesl zajímavé výsledky: během chvíle padly nejpoužívanější webové prohlížeče a s nimi nové zcela záplatované Windows 7 i Mac OS X 10.6. Ovšem cestu přes produkty Googlu se nepodařilo najít nikomu. Úspěšně atakován byl i populární iPhone.
Soutěž Pwn2Own, pořádaná společností TippingPoint, byla součástí konference CanSecWest konané mezi 20. a 26. březnem v kanadském Vancouveru. „PWN2OWN rok od roku roste a mezi účastníky konference je podle všeho hodně oblíbená. Přitahujeme ty nejlepší a nejbystřejší lidi, kteří se s námi chtějí podělit …

IT/Počítače, Zprávy »

[ 11.11. 2008 ]

V minulých dnech se světovými i českými médii nesla zpráva, že šéf Microsoftu Steve Ballmer připustil možnost, že webový prohlížeč Internet Explorer může v budoucnu být postaven na jádru WebKit ― tedy tom jádru, na kterém stojí Safari od společnosti Apple nebo Google Chrome.
Že by Microsoft opravdu upustil od vývoje vlastního jádra Trident, se zdá ale nepravděpodobné. Alespoň v brzké budoucnosti. Informace o opaku se světem roznesly pravděpodobně jen kvůli špatně pochopeným slovům Steva Ballmera a následné reprodukci v různých médií.
Ballmerova slova, že Microsoft by …

Internet, IT/Počítače, Zprávy »

[ 25.3. 2008 ]

Společnost Apple vydala finální verzi svého webového prohlížeče pro Windows XP a Visty. Safari, dosud známé pouze majitelům „Maců“, je nyní ve finální stabilní verzi dostupné i uživatelům „Oken“.
Tento prohlížeč zatím mezi všemi ostatními vítězí i v novém testu Acid3, ze kterého si odnáší celých 75 procent. Pro srovnání stabilní verze Opery (9.26) má 46 %, Firefox 2 má 52 % a Internet Explorer 7 jen 12 %. Safari rovněž podporuje něco z nového standardu HTML 5 a pyšní se i velkou rychlostí vykreslování HTML …

Internet, IT/Počítače »

[ 21.6. 2007 | Komentářů (3) ]

Apple vydal beta verzi svého webového prohlížeče i pro Windows. Po celém světě se ale ihned objevily negativní ohlasy; Safari trpí řadou problémů.
Safari je webový prohlížeč, který uživatelé doposud mohli používat výhradně v rámci operačního systému MacOS běžícího na počítačích firmy Apple. Už kvůli celkově nízkému zastoupení tohoto operačního systému v celosvětovém měřítku tak vlastnosti Safari byly drtivé většině uživatelů skryté. Teď se to mění, Safari ve své testovací verzi byl vydán i pro Windows. Finální verze má vyjít ještě letos říjnu.
Společnost Apple …