Scinet.cz » IT/Počítače, Zprávy

Microsoft se odmítá dostavit na slyšení u Evropské komise

22.5. 2009, Scinet.cz

Společnost Microsoft se nedostaví na slyšení konané v rámci antimonopolního řízení, které s ním vede Evropská komise. Svou neúčast zdůvodňuje tím, že v plánovém termínu nebudou na slyšení přítomni důležití členové Komise, kteří míří na mezinárodní konferenci ICN v Curychu.

Evropská komise redmondskou společnost obviňuje ze zneužívání monopolního postavení na trhu. Microsoft se ho měl dopustit tím, že do operačního systému Windows integroval webový prohlížeč Internet Explorer, čímž měl poškodit konkurenční firmy. Komise stání naplánovala na dny od 3. do 5. června, během kterých měl Microsoft dostat šanci se vyjádřit k obviněním, které proti němu regulátor vznesl letos v lednu.

Microsoft za zrušení slyšení obvinil Evropskou komisi, protože její důležití členové budou tou dobou v Curychu na mezinárodní konferenci věnované  hospodářské soutěži a nikoli v Bruselu. Firma proto svou případnou přítomnost na slyšení označuje za naprostou ztrátu času.

Microsoft o přesun slyšení žádal už skoro před měsícem, kdy Evropské komisi poslal své několikasetstránkové vyjádření k obvinění. Komise však jeho žádost odmítla s tím, že nevidí důvod, proč by se stání mělo konat jindy.

„Komise nám sdělila, že termín 3. až 5. června je jediný vhodný, jindy pro slyšení není v Bruselu místo,“ řekl zástupce Microsoftu Dave Heiner.

Redmondská společnost proto sáhla k tomu, že svou účast odvolala. „Přesto, že bychom rádi využili příležitosti říct k obvinění své názory, myslíme si, že nedává moc smysl, abychom se slyšení účastnili, když na něm bude chybět řada důležitých úředníků Evropské komise stejně jako znalci na hospodářskou soutěž.“

Podle Komise to, že se Microsoft odmítl slyšení účastnit, znamená, že se technicky vzdal svého požadavku na slyšení.

Scinet.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘ

Vypršel časový limit. Prosím, obnovte kontrolní otázku pomocí tlačítka napravo.